Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Antalya Alanya'da 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 75m2

Özellikler

Tapu no 4797
Pafta -
Ada 694
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Klima
Bina Yaşı 11
Kat Sayısı 9
Bulunduğu Kat 5
Bağımsız Bölüm 17

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

MAHMUTLAR Mah. 235 Sokak. Ülker 3 Apt. No: 2 / 17, ALANYA / ANTALYA

Açıklama

Ulaşım: Taşınmazın bulunduğu site, Alanya ilçesinin 14 km. doğusunda, denize ve Alanya – Mersin sahil yoluna cepheli Mahmutlar mahallesinde, denize( karayoluna) 700 m kuzeyde, bölgenin en lüks ve üst donanımlı May Marın sitesi yanında yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım için, Mahmutlar mahallesinin önemli arter caddelerinden Atatürk caddesi üzerinde Oktay Cebeci Sağlık ocağından doğu yönünde 500 metre devam edip sol tarafa ayrılan 212 sokağa intikal edilir. Kuzey yönünde yaklaşık 360 metre devam edildiğinde değerlemeye kon u bina taşınmaz sağ kol üzerinde May Marin sitesi yanında yer almaktadır. Gayrimenkule Atatürk caddesi 350 m, Barbaros caddesi 500 m, karayolu 675 m, Deniz 700 m, F tipi ceza evi 1.5 km, Oktay Cebeci sağlık ocağı 800 m, Alanya merkez Anıt 14 km, Antalya hava alanı 135 km, mesafededir. Bölge genellikle orta ve üst gelir grubu tarafından yatırım ve yerleşme olarak talep görmektedir. Bölgede ulaşım ve altyapı sorunsuzdur. Gayrimenkule ulaşım rahat ve kolaydır.

Taşınmazın bulunduğu bina, Alanya ilçesi, Mahmutlar mahallesinde, Alanya - Mersin Karayolundan yaklaşık 700 metre kuzeyde bölgenin donanımlı çoğunluğunun yabancı vatandaşlarının oluşturduğu lüks May Marin sitesi bitişiğinde tek bloklu konumdadır. Yapılaşmanın %50 tamamlandığı bölgede, Alanya - Mersin karayolu beldenin en önemli ana arter yolu olup taşınmaza 700 km, yakınlıktadır.

Söz konusu gayrimenkulün yakın çevresinde genelde 5-8 yaş grubu arasında 1-2 katlı villa konumlu siteler ile yüksek 10-12 katlı lüks residence blokların oluşturduğu donanımlı konut siteleri olup ayrıca bunlara hizmet edecek orta ölçekli ticari alanlar, sosyal donatı alanları mevcuttur. Bunun yanı sıra, bölgenin yapılaşmasından dolayı bölgeyi yabancı vatandaşların tercih etmesi bölgeye olan talebi arttırmaktadır. Bölge, orta ve üst gelir grubundan yatırım ve yerleşim amaçlı talep görmektedir.

Özellikler: Bloğun 5. normal katında, binaya girişe göre arka orta bölümde ( 235 sokak cepheli ) yer alan 17 bağımsız bölüm ve kapı numaralı tek batı cepheli meskendir. Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan tespite göre 75,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup; 2 oda, 1 salon irtibatlı mutfak, 1 banyo, 1 ebeveyn banyo ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin girişinde çelik kapı mevcut olup giriş/antre ve diğer hacimler zemini seramik kaplama, duvarları saten boyalıdır. Mutfak salon içinde niş konumlu olup dolabı lamine dolap grubu, tezgahı granittir. Meskenin banyolarında zemin ve duvarlar seramik, vitrifiye ve armatürler mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel kapı, pencereleri pvc ısı camlıdır. Mesken çevre ve uzak deniz manzarası olup ısınma klima ile sağlanmaktadır. 

Değerlemeye konu meskenin bulunduğu blok, 1 bodrum + zemin + 9 normal + çatı katlı olup, girişi doğu yönünde zemin kat kotundan projelendirilmiş iken yerinde 3 bodrum + zemin + 9 normal + çatı katlı ve girişin aynı yönden 1. bodrum kat kotundan sağlandığı görülmüştür. Giriş, merdiven ve sahanlık zeminleri granit plak kaplı, duvarları saten boyalıdır. Projesine göre 1 adet asansörü bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre bloğun bodrum katında sığınak ve kapıcı dairesi, yerinde yapılan tespite göre, 3. bodrum katında kapalı otopark, 2. bodrum katında kısmi kapalı otopark ve 1. bodrum katında bina girişi meskenlere ait eklentiler ile havuz cepheli ortak kullanım alanı, zemin ve diğer normal katlarında herbirinde 3'er adet mesken olmak üzere binada toplam 30 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.