Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Antalya Alanya Mahmutlar Mahallesinde 5+1 Dubleks Daire

Bankadan 5 + 1 197m2

Özellikler

Tapu no 8449
Ada 0
Parsel 3965
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 7
Kat Sayısı 11
Bulunduğu Kat 9
Bağımsız Bölüm B 30

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Mahmutlar Mahallesi, 204 Nolu Sokak, Yenisey 4 Sitesi, B Blok, No:15B, Kat: 9+Çatı, D.No:30 Alanya / Antalya

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, bölgenin ana arterlerinden olan Barbaros Caddesine 90 mt. mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı ve bodrum+ zemin+4+5 normal kat ve çok katlı olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın orta yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş,sağlık ocağı,okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge,orta ve üstü düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup,toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan D-400 Karayolu Bulvarı'na olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Sunstar Beach Otel ve Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi olarak ifade edilebilir. 
Özellikler: İncelenen B blok 30 no.lu bağımsız bölüm mahallinde binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 9+Çatı katında ve sağ ön tarafta kalmakta olup ( kuzey,güney,batı ) cephelidir. 30 no.lu bağımsız bölüm kullanım alanı onaylı mimari projesine göre 9. Kat: salon, mutfak, hol, antre, banyo, dubleks merdiveni,3 oda ve 2 balkon bölümlü olup 140 m2 kullanım alanlı, Çatı Kat ise: hol, banyo, dubleks merdiveni, soyunma odası, 2 oda ve teras bölümlü olup 34 m2 kapalı, 105 m2 teras kullanım alanlıdır. Taşınmaz toplamda projesinde 174 m2 kapalı, 105 m2 teras kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın inceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup, taşınmazın proje ile uygunluğu/uyumsuzluğu ve iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. 
Taşınmazın bulunduğu bina 3572,67 m2 alanlı arsası üzerinde, ayrık nizamda,betonarme karkas inşaat tarzında 2 bloklu olarak. A ve B bloklar halinde Bodrum+ Zemin+9 normal kat+çatı katlı olarak inşa edilmiştir. B blokta Binanın Bodrum katında müştemilat, sığınak, tesisat odası, kapıcı dairesi, ortak kullanım alanı, zemin katında bina giriş kısmı ve 3 adet işyeri, 8 normal katın her birinde 3 er adet mesken ve 9+çatı katında 3 adet dubleks mesken olacak şekilde binada toplam 30 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları granit kaplama, giriş bölümünde duvarları saten boyalıdır. Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi akrilik boyalıdır.Parsel üzerinde ortak kullanım olarak, Açık yüzme havuzu, çocuk parkı, jeneratör ve açık otopark odası bulunmaktadır. Binada, ısınma soba ve klima sistemi ile yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır. 
Not: 23/04/2014 tarihli yapı kullanım izni bulunmaktadır.