Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Keçiören Kafkas'ta 87 m2 Dükkan

Bankadan 87m2

Özellikler

Tapu no 5516
Pafta 0
Ada 36
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 22
Isıtma Sistemi Sobalı
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 13
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kafkas Mahallesi, Sancak Sokak, Murat Apt., No:5/B Keçiören/ANKARA

Açıklama

Ulaşım: Dükkana ulaşmak için referans alınan, Osman Gazi Caddesi üzerinde güneydoğu yönünde ilerlerken sağ kol üzerinde bulunan  dükkanın bulunduğu ana gayrimenkulün cephe olduğu Murat Sokağa dönülür. Dükkan Murat Sokak ile Sancak Sokağın kesişimde konumlu 5 kapı numaralı binadadır. Cephe olduğu yol asfalt olup, araç ve yaya trafiği bakımından sakin bir bölgedir. Bölge, kentin yeni yerleşim alanlarından olup, genellikle 4 katlı konut ağırlıklı yapılarının hakim olduğu bir bölgedir.


Özellikler: 13 bağımsız bölüm numaralı dükkan bina girişine göre ve binaya Murat Sokak'tan bakıldığında sol ön tarafta, binaya Sancak Sokak'tan bakıldığında sağ tarafta yer almaktadır. Kuzeydoğu yönünden Sancak Sokak'a yaklaşık 11 m vitrin cephesi vardır. Projesine göre yaklaşık 87 m2+ 3 m2 depo alanlı olmak üzere toplam brüt yaklaşık 90 m2 alanlı olup dükkan vasfındadır. Onaylı projesine göre dükkan kat tek bir kullanım alanı ve wc ile depo bölümünden oluşmaktadır. Taşınmazın vitrin cephesi yaklaşık 11 m, derinliği ise yaklaşık 7,5 m'dir. Dükkan girişi Sancak Sokak üzerinden, kuzeydoğu cepheden sağlanmaktadır. Giriş kapısı ve bütün vitrin demir doğrama çerçeveli camdır.  Wc bölümünde zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Dükkanda herhangi bir ısınma sistemi yoktur ve duvarlar sıva üzeri boyalıdır.

24/03/2016 733808 numaralı talebe istinaden“ Fiiliyatta, depo bölümünün yapılmadığı görülmüştür. 

Dükkanın bulunduğu parsel 868,00 m2 alana sahip, 36 ada 1 parsel üzerinde, betonarme karkas sistemde, ayrık nizamda, 3/B yapı sınıfında, bodrum + zemin + 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın Bodrum katında; sığınak, su deposu, kömürlükler ve 14 ve değerlemeye konu 13 bağımsız bölüm numaralı dükkanlar, Zemin katında; bina girişi, 1,2 ve 3 bağımsız bölüm numaralı meskenler ile her normal katın beherinde 3 adet mesken kullanımlı bağımsız bölüm olmak üzere ana gayrimenkulde toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan ve kuzeybatı cepheden sağlanmaktadır. Bina dış cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Binanın giriş  holü, kat holleri ve merdiven zeminleri mozaik dökme beton, duvarları yaklaşık plastik boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır.

Bölgede yapılaşma süreci normal seviyede devam etmekte olup, doluluk oranı normal seviyededir. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Sosyal donatı alanları yeterli seviyede değildir. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım özel araçlarla ve toplu taşıma ile sağlanmaktadır. Dükkanın yakın çevresinde Çağrı Okulları Hatıra Ormanı, Vildan Nurettin Demirer İlkokulu ve Şeyh Şamil Camii bulunmaktadır.

18/10/1996 tarihli yol kotu altındaki kat sayısı 1, yol kotu üstündeki kat sayısı 4 olmak üzere toplam 5 katlı, 14 bağımsız bölüm için, 18/10/1996 onay tarih ve 1996/3 numaralı yapı kullanım izin belgesi (iskan) vardır.

Yapılaşma şartları, Konut alanı, ayrık nizam, 4 Kat, Taks:0,40, Kaks: 1,60, yola 5m, komşu parsellere 3m çekme mesafeli yapılaşma koşullarına sahiptir.