Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Ankara Hoşdere Caddesi Üzerinde 434 m2 Kiracılı Dükkan

Bankadan 434m2

Özellikler

Tapu no 10812
Ada 5412
Parsel 27
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 50
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 3
Bağımsız Bölüm 8
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 15

Adres

Ankara ili, Çankaya İlçesi, Aziziye Mahallesi, Hoşdere Caddesi, İlka Apartmanı, No:199/7

Ankara Hoşdere Caddesi Üzerinde 434 m2 Kiracılı Dükkan

Uzman Görüşü

Taşınmaz Ankara'nın ana akslarından birinde yer almaktadır. Bölgede ticari yoğunluk yüksek olup, dükkanlar genellikle kurumsal firmalar tarafından tercih edildiği için yatırım amaçlı olarak düşünülebilir.

Açıklama

Ulaşım: Ankara ili, Çankaya İlçesi, Aziziye Mahallesi, Hoşdere Caddesi, İlka Apartmanı, No:199/7 posta adresinde bulunan Taze Gıda Süpermarket İşletmesidir. Açık tarifi ise bölgenin ana arterlerinden olan Sağduyu Caddesinden, bu caddeyi dik kesen 1768 Caddeye girilip 600 metre ileriden sağa 1796 Sokağa girilip Nedim İnal İlkokulunun yanından geçilip 200 metre devam edildiğinde sokağın sağ kolunda köşe konumdaki parselde yer alır. Açık tarifi ise Atakule AVM nin bulunduğu kavşaktan Hoşdere Caddesine girilerek batı yönünde 130 metre ilerlendiğinde cadde üzerinde sağ kolda yer alır.

Özellikler: 8 nolu restoran: Binanın zemin ve 1.bodrum katında olup katta tek bağımsız bölümdür. Projesine göre zemin katı 209 m2 ve içten merdivenle inilen bodrum katı 215 m2 olmak üzere toplam brüt 209+215= 424 m2 dir. Tapu Müdürlüğünde mevcut 13.06.1968 tarihli kat irtifakı projesine göre zemin katı yemek salonu, antre, vestiyer ve bay-bayan wc- lavabo tertibindedir. İçten inilen 1.bodrum katı ise mutfak, depolar, soyunma-duş, personel yemek-yatak ve müzik odaları şeklindedir. Cadde cephesi yaklaşık 11,5 metredir. Proje harici olarak zemin katta yola bakan ön camekan yaklaşık 0,90 metre caddeye doğru kaydırılmış ve yaklaşık 10 m2 alan kazanılmış, toplam brüt alan ise 424+10= 434 m2 olmuştur. Ayrıca zemin ve bodrum katta iç bölme duvarlar kaldırılarak, bodrum katta ise değiştirilerek 2 katlı süpermarket olarak düzenlenmiştir. Zemin katta bölümlenmemiş süpermarket alanı, bodrum katta ise market reyonları, 2 adet soğuk hava deposu, wc-lavabo, mutfak, depo, ısı merkezi ve idari ofis yer almaktadır. Zemin katta döşemeler granit seramik, duvarlar alçı sıva üstü boyalı, tavanlar ise alçıpan asma tavanlıdır. Bodrum katta market bölümü zemin kat ile benzerdir. Diğer kısımlarda zeminler seramik, duvar ve tavanlar sıva üstü plastik boyalıdır. Islak mekanlarda duvarlar fayans kaplı, iç kapılar ise ahşaptır. Yola bakan cephede camekanlar alüminyum doğramadır. Radyatörlerle ısınma sağlanmaktadır.

Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 593 m2 arsa üzerine ayrık nizamda betonarme tarzda 1968 yılında inşa edilmiştir. Bina eğimli bir arazide olup 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binanın 2.bodrum katında 1 nolu konut ile deposu, kömürlük, kazan dairesi, sığınak ve kapıcı bölümü, 1.bodrum katında 8 nolu bağımsız bölümün eklentisi, zemin katta değerleme konusu 8 nolu restoran, normal katlarda 2 şer konut olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm vardır. Bina girişi zemin kattan, caddeye göre sağ yan cepheden olup doğu yönündendir. Bina dış cephesi sıva üstü boyalı, Hoşdere Caddesine bakan cephesi mermer kaplıdır. Asansör bulunmayıp doğalgaz tesisatı döşelidir.

Not: 07/01/1969 tarihli İskan Belgesi bulunmaktadır. Taşınmazın yapı kullanma izin belgesi olup,  1.bodrum kat eklenti olarak tapuya tescillidir.