Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Haymana Yukarısebil Mahallesinde 12.400 m2 Tarla

Şirketten 12400m2

Özellikler

Tapu no 10648
Ada 0
Parsel 414
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Yukarısebil Mahallesi Şehitler Mevkii 414 parsel Haymana/ ANKARA

Açıklama

Ulaşım: Ankara ili, Haymana İlçesi, Yukarısebil Mahallesi, Şehitler Mevkii, 414 parselde konumlu tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın içinde bulunduğu bölge; Yukarısebil Mahallesi merkezine yaklaşık 1800 m. Mesafede, mahallenin güneyinde yer almaktadır. Bölgede yapılan gözlemlerde ve incelemelerde bölgede yapılaşmanın bulunmadığı, arazinin topografik yapısının hafif eğimli olduğu mevcut boş arazilerin büyük bölümünün kuru tarım amaçlı kullanıldığı öğrenilmiştir. Taşınmazın bulunduğu Yukarısebil Mahallesine ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmekte olup, taşınmaza ulaşım parselin kuzeybatı yönünde yer alan kadastral yoldan sağlanmaktadır. 

Özellikler: Taşınmazın cepheli olduğu kadastro yolunun yağışlardan dolayı çamur ve balçık olması nedeniyle hem araçla hem de yaya olarak taşınmaza ulaşım mümkün olmamaktadır. Taşınmazın konum açısından teyidi uydu görüntüsü yardımı ile kadastro paftasının incelenmesi suretiyle tespit edilmiştir. Yapılan tespitlere göre taşınmaz dikdörtgen geometrik şekle sahip olup, hafif eğimli topografik yapıya sahiptir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı, sınırlarını belirleyici herhangi bir duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz kuru tarıma elverişli bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın kuzeybatı yönünde kadastral yola yaklaşık 60 m cephesi bulunmaktadır.

Not: Taşınmazın Haymana Belediyesi imar servisinden alınan şifahi bilgiye göre taşınmaz imar sınırları dışında kalan tarım arazisi niteliğinde olduğu bilgisi alınmıştır.