COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Amasya Merzifon Sofular Mahallesinde 85 m2 Dükkan

Şirketten 85m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 8850
Metre Kare 85m2
Ada 45
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 28
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 1
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Sofular Mah.Ümit Sok. No: 1 1 nolu bağımsız bölüm Merzifon/ Amasya

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz Amasya'nın Merzifon İlçesi Sofular Mahallesinde Ümit Sokak üzerinde konumlu 1 kapı no'lu binanın zemin katındaki 1 nolu bağımsız bölümdür. Yakın çevresinde mesken olarak kullanılan 4-5 katlı binalar ve konut siteler yer almaktadır. Merkezi konumları ve ulaşım kolaylığı taşınmazların değerini olumlu yönde etkilemektedir. Bölge Merzifon Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup tamamlanmış altyapıya sahiptir. 
Özellikler: Taşınmaz halihazırda boş vaziyettedir. Yerinde yapılan incelemelerde 1 no'lu bağımsız bölüm dairenin mimari projesinden farklı olarak yaklaşık brüt 38 m2 ve yaklaşık brüt 47 m2 kullanım alanlı 2 ayrı dükkan şeklinde düzenlendiği tespit edilmiştir. İnceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup, iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. 
Taşınmazın konumlandığı bina; bitişik nizamda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır. Mimari projeye göre binanın bodrum katında; sığınak ve kömürlükler; zemin katında; 1 adet daire ve garaj, 1. normal katında 1 adet daire, diğer normal katların herbirinde ise ikişer adet daire olmak üzere toplam 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 
Not: Taşınmaz tapu kayıtlarındaki ve mimari projesindeki fonksiyonu değiştirilerek yerinde 2 ayrı dükkana dönüştürülmüş vaziyettedir. 31/12/1993 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur.