Afyonkarahisar Eynihankuzviran Köyü'nde 927 m2 Tarla

Bankadan • 927m2

Özellikler

Tapu no 6198
Pafta J25-d-23-c
Ada 174
Parsel 16
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Eynihankuzviran Köyü Kocadere Mevkii 174 ada 16 parsel İhsaniye/Afyonkarahisar

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz Afyonkarahisar ili, İhsaniye ilçesi, Eynihankuzviran Köyü, Kocadere Mevkii, 174 ada,18 parsel numaralı ve Tarla vasıflı tarım arazisidir. Taşınmaza ulaşmak için Eynihankuzviran Köyünden kuzey istikametinde Eskieymir Köyüne doğru yaklaşık 1.850 m. ilerlenir ve sağa kadastro yoluna dönülerek aşağıya doğru inildiğinde taşınmazlara ulaşılır. Eynihankuzviran Köyü Ihsaniye Ilçesine yaklasık 22 km. ve Afyonkarahisar şehir merkezine ise 32 km. mesafede konumludur.

Özellikler: Taşınmaz 927,42 m2 yüzölçümüne sahip ve tarla vasfındadır. Parselin kuzeydogu yönünden kadastro yoluna yaklasık 15 m. cephesi bulunmaktadır. Güneydogu yolundan ise kuru dere yatağına yaklaşık 75 m. cephesi olup, diğer tüm cepheleri ise komsu parsellere sınırlıdır.Parsel sınırlarını belirleyici tel, çit veya duvar benzeri sınırlayıcı bir unsur bulunmamakta olup; tarla doğal sürümüne bağlı olarak belirgindir. Hali hazırda üzerinde yapı bulunmayan tarla üzerinde ekili ürün bulunmadığı görülmüştür. Yakın çevresinde yeterli sulama imkanı bulunmayan tarla bakımlı olup yılda tek ürün veren ve boşluklu tarım yapılabilen bir tarla durumundadır. Toprak yapısı az taslı ve verimli olarak nitelendirilebilir.

Taşınmazın bulunduğu Eynihankuzviran Köyü yaklaşık 250 nüfuslu olup, köy dağınık 4 mahalleden oluşmaktadır. İhsaniye ilçe merkezine 22 km. ve Afyonkarahisar şehir merkezine 32 km. mesafede olan bölgeye ulaşım özel araçlar ve toplu tasıma araçları ile sağlanmaktadır. Bölge halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bölgede bireysel olarak küçük ve orta ölçekli besicilik yapılmaktadır. Yapılaşma köy merkezinde 1-2 katlı içerisinde konut, besihane, ahır, samanlık ve depo tarzı yapılarında bulunduğu avlulu evlerden oluşmaktadır. Bölge halkı ihtiyaçlarını köy pazarından ve ilçe merkezinden sağlamaktadır.