0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Seyhan Kurtuluş Mahallesi'nde Kiracılı 149 m2 Daire

Vakıftan 3 + 1 149m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
15449
Oda Sayısı:
3 + 1
Metre Kare:
149m2
Ada:
1559
Parsel:
407
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi:
Klima
Bina Yaşı:
47
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
8
İskan Tarihi:
04/06/1973
Ruhsat Tarihi:
28/08/1975
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
4
Bağımsız Bölüm:
12

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kurtuluş Mah. Ziyapaşa Bulvarı, Çelik Apt. No:19, K:4, D:7 Seyhan / ADANA

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, kent merkezinde yer alması, ulaşımının kolay olması, sosyal donatı alanlarına yakın olması, ara katta olması, mevcutta kiracısının olması, 149 m2 alana sahip olması, deprem hasarının olmaması avantajıdır. 

Açıklama

Özellik: Taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkon hacminden oluşmaktadır ve brüt 149 m2 alanlıdır. Taşınmaz,12 bağımsız bölüm, binanın 4. katında yer almakta olup bulvar, batı cepheye göre sağ kol üzerinde güney, doğu, batı yönlerine sahiptir. Isıtma sistemi klimadır ve giriş kapısı demir panjurlu ahşap kapıdır. Salon zemini ahşap parke, duvarı plastik boyalı, pencere ahşap; oda ve mutfak zemini karo mozaik, duvar plastik boyalı, pencere ahşap; balkon zemini karo mozaik, duvar plastik boyalı ve banyo-wc zemini seramik, duvar seramiktir. İç kapılar ahşap doğramadır. İnşaat seviyesi %100'dür.

Taşınmazın bulunduğu ana taşınmazın girişi zemin kattan yoldan (batı) binaya bakış istikametinde sol, yan cepheden sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri boya, merdiven korkulukları demir, giriş holü zemin kaplaması mermer, giriş kapısı demir doğramadır. 2. derece deprem bölgesinde bulunan ana taşınmazın herhangi bir deprem hasarı bulunmamaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz, Adana İli, Seyhan ilçesi, Kurtuluş Mahallesi, Ziyapaşa Bulvarı, Çelik Apartmanı No:19, Kat: 4, No:7 posta adresinde yer almaktadır. Adana ilinin ana arterlerinden olana İstasyon Caddesi üzerinden sağa Ziyapaşa Bulvarı`na dönülerek yaklaşık 340 m. ilerledikten sonra sol kol üzerinde yer alan ana taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın bulunduğu bölge konut ve ticaret fonksiyonlu olarak gelişmiş olan bir bölgedir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 8-12 katlı apartman tipi yapılar oluşturmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede ticari bulvar üzerinde yoğunlaşmış olup ara sokaklarda ticari faaliyetlerin yoğunluğu devam etmektedir. Bölgede yer alan binalarda zemin katlar dükkan, normal katlar mesken / büro / ofis olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın çevresinde çok katlı yapılar mevcut olup, kafe ve restaurantlar, birçok banka şubeleri, Atatürk parkı ve birçok sosyal ve kültürel alanlar yer almakta olup, bölgede ulaşım Ziyapaşa Bulvarı üzerinden toplu taşıma araçlarıyla ve seçenekli olarak sağlanmaktadır.

Not: 04/06/1973 tarihli yapı ruhsatı ve 28/08/1975 tarihli yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmazın halihazırda kiracısı vardır. Taşınmazın 2022 yılı yıllık kira getirisi 19.805 TL'dir. Tapuda 'Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemezler' şerhi  vardır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.