12 Taksit İmkanıyla Gayrimenkulde Ödeme Kolaylığı Tapu.com'da! Detaylı Bilgi İçin Hemen Tıklayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Sarıçam Kargakekeç Köyü'nde Hisseli İmarlı Arsa

Şirketten 487m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21964
Metre Kare:
487m2
Ada:
186
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
7/96
TAKS:
0.2
Emsal:
0.4

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kargakekeç Köyü 186 Ada 2 Parsel Sarıçam/ADANA

Açıklama

Özellikler: Söz konusu taşınmaz, Adana İli, Sarıçam İlçesi, Kargakekeç Köyü, 186 ada 2 parselde konumlu ‘’Arsa’’ vasıflı gayrimenkuldür. Taşınmaz 6.691,00 m2 alanlıdır. Parsel topografik olarak eğimli bir yapıya haiz olup geometrik olarak amorf yapıdadır. Söz konusu parselin sınırları kuzeydoğu, kuzeybatı ve güneybatı cephelerde henüz açılmamış imar yolları ile güneydoğu cephede ise komşu parsel ile sınırlıdır. Taşınmazın güneybatı cephesinde yer alan henüz açılmamış imar yoluna yaklaşık 95.5 m, kuzeybatı cephede yer alan henüz açılmamış imar yoluna ise yaklaşık 62 m cephesi mevcuttur. Taşınmazın sınırları mahallen belirlenmemiş olup parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli Sarıçam Uygulama İmar Planı’nda ‘’KONUT’’ alanında kalmakta olup, ayrık nizam yapı stili ile 2 kat imarlıdır. 

Parselde Taks:0.20, 

Kaks:0.40, 

Hmax:6.50 m yapılaşma şartları geçerlidir. Parsel yoldan ve komşu parsellerden 5 m. çekme mesafesi bulunmaktadır.

Çekme mesafelerine uymak kaydıyla parsel üzerine tabanda yaklaşık brüt 1.338 m2, toplamda yaklaşık brüt 2.676 m2 bina yapılabilmektedir.

 Söz konusu taşınmazın içerisinde yer aldığı bölgede, Danıştay 6. Dairesinin 22.03.2021 tarih ve 2019/197 Esas – 2021/4191 sayılı kararı ile İmar Uygulaması iptal edilmiştir. İmar İşleri Müdür ile yapılan görüşmede imar çalışmasının devam ettiği beyan edilmiştir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Taşınmazın 7/96 hissesine karşılık gelen 487,88 m2'si satılıktır.

Not: Kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.