COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Adana Kozan Hacıuşağı Mahallesinde 2+1 90 m2 Daire

Bankadan 2 + 1 90m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12259
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 90m2
Ada 176
Parsel 35
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 42
Kat Sayısı 2
İskan Tarihi 06/11/1989
Ruhsat Tarihi 08/06/1976
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Hacıuşağı Mahallesi Jandarma sokak No:57/2 Kat:2 No:5 Kozan / Adana

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Irmak Caddesi ile Jandarma sokağın kesiştiği kavşakta Jandarma sokak girişinde sağda konumlu, brüt 90 m2 SON KAT DAİRE

Özellikler: Taşınmaz mimari projesine göre bulunduğu ana yapının 2. normal katında yer almakta olup bu katın tamamını teşkil etmektedir. Kuzeydoğu, kuzeybatı ve güneydoğu olmak üzere üç cephelidir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre brüt ~90 m2 olup hol, salon, mutfak, 2 oda,banyo ve WC hacimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca ~27 m2 açık teras alanı mevcuttur. Teras alanı yasal ve mevcut alana dahil edilmemiştir. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir.
Parsel alanı üzerindeki ana yapı bitişik nizam 3/A yapı sınıfında betonarme karkas yapı tarzında tek blok olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Mimari projesine göre ana yapı zemin kat + 2 normal kat olmak üzere 3 kattan oluşmaktadır. Mimari projesine göre ana yapının zemin katında ana yapı girişi, 3 adet iş yeri, normal katların her birinde ise 1' er adet mesken olmak üzere ana yapıda toplam 5 adet bağımsız bölüm
bulunmaktadır. Mimari projesine göre zemin katta ana yapı girişi bulunmamaktadır. 1.normal katta yol kotundan merdiven ile çıkılarak gösterilen 1.kat girişi bulunmaktadır. 2.normal katta ise giriş belirtilmemiş ise de, kuzeybatı cephede giriş kapısı bulunmayan merdiven alanı çizilmiş olup taşınmaza girişin buradan sağlandığı anlaşılmıştır. Merdiven alanı taşınmazın yasal alanına dahil edilmemiştir. Ana yapıda asansör bulunmamaktadır. Ana yapının giriş
kapısı demir doğrama kapı, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yerinde çıplak gözle yapılan incelemelerde depremle ilgili bir hasar görülememiştir. Herhangi bir deprem hasarı olup olmadığının veya yeni yönetmeliklere göre yeterliliğinin; konunun uzmanları tarafından yapılacak tetkik ve deneylerle kesinlik kazanacağı muhakkaktır.
Ulaşım: Adana İli, Kozan İlçesi, Hacıuşağı Mahallesi (Tapu Kayıtlarında Aslanpaşa Mahallesi) dahilinde bulunan Irmak Caddesi ile Jandarma Sokağın kesiştiği köşe başının güneybatısında bulunan 176 ada 35 nolu parsele inşa edilmiş zemin + 2 normal katlı bina taşınmazın da bulunduğu binadır. Taşınmazın yakın çevresinde benzer nitelikte 2-­3 katlı yapılar, müstakil konutlar, cadde üzerinde küçük ölçekli işletmeler, Kozan 2 Nolu Aile Sağlık Ocağı, Verem Savaş Dispanseri, Büyük Cami, Adliye ve Kaymakamlık Binası bulunmaktadır. Ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin altyapı hizmetlerinden istifadesi tamdır. 
Not: 06.11.1989 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskanı)bulunmaktadır. Tarihi:08/06/1976 söz konusu taşınmaz ile ilgili Kozan Belediyesinde yapılan araştırmada taşınmaza ait 17.04.1972 tarih 2/92 sayılı yeni yapı, 08.06.1976 tarih 3/45 sayılı yenileme ruhsatı ve 28.02.1989 tarih 2/30 sayılı kat ilavesi ruhsatı belgesi bulunmaktadır.