1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Adana Çukurova Mehmet Batu Residence'ta Depo

Bankadan 179m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15498
Metre Kare 179m2
Ada 5900
Parsel 25
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 9
Isıtma Sistemi Merkezi
Kat Sayısı 16
İskan Tarihi 16/02/2015
Ruhsat Tarihi 24/07/2012
Bağımsız Bölüm 31
Bulunduğu Kat -1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Belediye Evleri Mahallesi 84287 Sokak Mehmet Batu Residence No: 20/A (31 BB) Çukurova / ADANA

Uzman Görüşü

Aykome Daire Başkanlığı, İtfaiye, Alarko Adana RTS Şantiyesi, Yeni Adana İmar A.Ş. yakın konumda, zemin katı brüt  4 m² ve bodrum katı brüt 179 m² olmak üzere toplamda brüt 183 m² olarak planlanmış lüks rezidans katışehir merkezine, ana arterlere ve sosyal donatılara yakın olması, deprem yönetmeliği sonrası inşa edilen yeni binada olması, asansörlü binada yer alması ve kat mülkiyetinin tesis edilmiş olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: 62/2590 arsa paylı, zemin + bodrum kat, 31 numaralı İş Yeri (20/A Dış kapı numaralı) niteliğindeki bağımsız bölüm binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın zemin katında ve sol kolda yer alan dükkan konumundadır. Taşınmaz bahçe ve sokak manzaralı olup, güney ­ kuzeybatı cephelidir. Projesine göre zemin katında iş yeri girişi ve merdiven boşluğu olup yaklaşık 4 m2 alanlı, bodrum katında iş yeri ve wc hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık 179 m2 alanlıdır. Taşınmaz yasal olarak 183 m2 alanlıdır. Ancak Projesine aykırı olarak zemin kat güney cephede taşınmazın bodrum katına erişimi sağlayan 4 m2 proje alanlı kısmının 30 nolu bağımsız bölüm tarafından kullanılmakta olduğu, bodrum kata bağlanan merdivenin iptal edildiği anlaşılmıştır. Taşınmazın tapu vasfı bodrum ve zemin katta "işyeri"  olarak geçmektedir. Taşınmazın bahçeye yaklaşık 16 metre cephesi ve yaklaşık 11 metre derinliği olup (bodrum katın), banka bilgisi dahilinde dışarıdan yapılan tespitlere göre ofis olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın içinin görülememesi sebebiyle vasat kalitede olduğu kabul edilmiştir. 

Konu taşınmazın bulunduğu, 5900 ada 25 parsel, 2590,00 m2 yüzölçümlü olup, tapu kayıtlarına göre Arsa vasıflıdır. Kat irtifakı tesis edilmiş olup, kat mülkiyetine geçilmemiştir. kat irtifakına esas mimari projesinde 29 nolu bağımsız bölümün ikiye ayrılarak 30 ve 31 nolu bağımsız bölümlere ayrıldığı ve 29 nolu bağımsız bölümün listeden kaldırıldığı görülmüştür. Binanın dış cephesi dış cephe boyası ile boyalı olup, giriş holünde, iç merdivenler ve kat sahanlıklarında yer döşemesi mermer kaplamalı, duvarlar saten boyalıdır. Apartman giriş kapısı camlı, alüminyum doğramalı, merdiven korkulukları krom doğramadır. Apartmanda doğal gazlı ısıtma sistemi ve asansör bulunmaktadır. 

Ulaşım: Adana İlçesi Çukurova ilçesi Belediye Evleri Mahallesi 84287 Sokak Mehmet Batu Residence No: 20/A (31 BB) posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım şehrin ana arterlerinden Turgut Özal Bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Bulvar üzerinden doğu yönünde ilerlenilirken soldan irtibatlı Süleyman Demirel Bulvarına dönülür. Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde yaklaşık 280 metre ilerledikten sonra sola 84284 Sokağa oradan da sokak sonundan sağa dönülerek değerleme konusu taşınmazın konumlu olduğu 84287 Sokağa ulaşılır. Taşınmaz 84287 Sokak üzerinde yaklaşık 75 metre ilerledikten sonra sağ kolda yer alan Mehmet Batu Residence Apartmanının Bodrum ve zemin katında yer alan (halihazırda zemin kat kullanılmamaktadır) 20/A Dış kapı (31 nolu bb) numaralı taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresinde Aykome Daire Başkanlığı, Şehit Aytekin Kuru İmama Hatip Ortaokulu, Abbas – Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi ve taşınmaz benzeri zemin katları dükkan üst katları konut olan binalar yer almaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölgede ticaret faaliyetleri düşük seviyededir. Taşınmazın alt yapı imkanlarından faydalanma durumu tamdır. Taşınmaza ulaşım, özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Not: 24.07.2012 tarih 7/16 sayılı ilk yapı ruhsatı bulunmaktadır. 16/02/2015 yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmaz Bodrum+zemin katta konumlanmış İŞYERİ VASIFLI taşınmazdır. Depo kullanımına uygundur.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.