Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Adana Çukurova Karslılar Mahallesinde Dubleks Villa

Şirketten 4 + 1 291m2

Özellikler

Tapu no 8741
Ada 8164
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kalorifer
Bina Yaşı 13
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 451

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Karslılar Mah. 82107 Sok. Sedir Konakları Sit. No: 1 -25 / 1 Çukurova / Adana

Açıklama

Ulaşım: Süleyman Demirel Bulvarı ile 82091 Sokak kesişiminden 82091 Sokak üzerinde 350 m ilerleyip sola 82111 sokağa dönülür, sokak üzerinde 110 m ilerlendiğinde sağ tarafta taşınmazın bulunduğu Sedir Konakları sitesine ulaşılır. Topoğrafik olarak eğimli arazi yapısına sahip, orta ve üst gelir mensubu ailelerin ikamet ettiği bölge olup, konut talebinin arttığı bölgelerden biridir. Süleyman Demirel Bulvarı, sık aralıklı toplu taşıma araçları güzergahı olduğundan, konu mülklere ulaşım bu cadde üzerinden mümkündür, çok kolaydır. Alt yapısı tamamlanmış, kamu imkanlarından tam olarak faydalanılan bölgededir.
Özellikler: 1 numaralı bağımsız bölüm zemin katında oturma 
odası,mutfak, wc, iklimlendirme odası ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup 97m2 brüt kullanım alanlı olup, dubleks mesken vasfındadır. Taşınmaz 1.normal kat ekinde; 3 adet yatak odası, banyo, duş, soyunma odası, çamaşır odası, ve 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup 110 m2 alanlıdır. Ayrıca çatı katında brüt 66 m2 kullanımlı depo alanı bulunmaktadır. Taşınmaz brüt 273 m2 kullanım alanlıdır. Mahallen yapılan incelemede taşınmaz salon hacminde veranda bölümü istikametinde yaklaşık 3 m2 büyütüldüğü, 1. normal katında soyunma odası ile yatak odası hacminin birleştirildiği ve ek 6 m2 balkon alanı oluşturulduğu, ayrıca çatı katında depo alanının ihtiyaca göre, yatak odası, hobi salonu+mutfak nişi ve banyo+wc olarak dizayn edildiği ayrıca açık teras alanı oluşturulduğu belirlenmiştir. Çatı katında çatı aralığı istikametinde yapılan büyümeler neticesinde çatı katı kullanımının brüt kapalı 75 m2 alanlı olduğu ve yaklaşık 40 m2 açık terasın olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz mahallinde brüt 291 m2 kapalı kullanım alanlı ve 40 m2 açık teras kullanımlıdır. Taşınmazın tüm oda zeminleri kısmen laminant parke kaplı, kısmen ise seramik kaplı olup duvarları alçı üzeri saten boyalıdır. Islak hacimleri seramik kaplı olan taşınmazın iç doğramaları ahşap panel dış doğramaları PVC kaplamadır. Taşınmaz çatı katında yer alan mutfağında mermer tezgah altı ve üstü ahşap dolap mevcuttur. Ancak zemin katta yer alan mutfak bölümünün inşa edilmediği belirlenmiştir. 
Gayrimenkul betonarme karkas tarzında, ayrık nizam olarak 8164 ada 3 parsel 14.438,00 m2 arsa üzerine 2005 yılında inşa edilmiştir. Parsel üzerinde 16 blok ve 32 adet dubleks mesken nitelikli taşınmazdan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu E Blok parselin güneybatı sınırından doğu sınırına bakıldığında 5. sırada yer almaktadır. E Blok zemin+1 kat+ çatı kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi

gri beyaz renkli akrilik boya, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer, merdiven evi duvarları ve tavanları plastik boyadır. Binada doğalgaz tesisatı mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı E blok vaziyet planı ile çakıştırıldığında kısmen kaydırılarak inşa edildiği belirlenmiştir. Söz konusu durum sıra halinde diğer bloklarda da görünmektedir.
Not: 26.07.2005 tarihli yapı 
ruhsatı bulunmaktadır.