Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Tekirdağ Çorlu Hatip'te 22.177 m2 Bahçe

Şirketten 22177m2

Özellikler

Tapu no 2490
Pafta 74
Ada 430
Parsel 24
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Tekirdağ ili, Çorlu ilçesi, Hatip mahallesi, 430 ada, 24 parsel

Uzman Görüşü

Yerleşim yerine yakın konumda olması, arazinin şekli, elektrik ve yolu olması nedeniyle avantajlı yatırım olarak düşünülebilir

Açıklama

Açık Adres: Hatip Mahallesi, 430 Ada 24 No'lu Parsel Çorlu/TEKİRDAĞ

Ulaşım: Söz konusu bahçeye ulaşım için; Edirne Caddesi ile Edirne 1.Sokak kesişiminden sapılır. Güney yönde 1 km. ilerlendikten sonra, Edirne 5. Sokak kesişiminden sapılır ve 300 m. daha ilerlenir. Daha sonra soldaki stabilize yola sapılır ve Çorlu çayı üzerindeki köprü geçilir. 200 m. ileride tren yolu geçildikten sonra sağ köşede taşınmaza ulaşılır. Çorlu Çayı kuzeyinde Sağlık Mahallesi olarak isimlendirilmiş olup konut yapılaşması mevcuttur. Çorlu Çayı'nın güneyinde bahçenin de bulunduğu bölümde tarımsal nitelikli arsalar ve askeri alan bulunmaktadır. Bahçe çevresindeki tarlaların genel olarak buğday ve ayçiçeği ekili olduğu görülmüştür. Çorlu Çayı'nın suyunun kirli olması sebebi ile sulu tarım yapılamamaktadır.

Özellikler: Bahçe, Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Hatip Mahallesi, 430 ada, 24 no.'lu parsel 22.177 m2 alanlı ve ”Bahçe” niteliklidir. Parsel geometrik olarak dörtgen şeklinde, düze yakın bir arazi üzerinde konumludur. Bahçenin kuzeyinde kadastral yola takriben 275 m. cephesi bulunmaktadır. Bahçe içerisinden elektrik hattı geçmektedir. Yakınındaki Çorlu çayı kirli olması sebebi ile sulama için elverişli değildir. Halihazırda bahçe üzerinde meyve ağaçları olduğu ancak bakımsızlıktan bazı ağaçların kuruduğu, bazılarının ise kurumakta oldukları görülmüştür. 

Bahçe kadastral yola cepheli olması, yeni yapılan yola kısmen yakın olması, elektrik ve sulama imkanı olmasından ötürü tarımsal faaliyete uygun olması açısından yatırım ve kullanım amaçlı değerlendirilebilir.

Not: 1/1000 ölçekli Çorlu İlave Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında tamamı (%100 ü) “ Tarimsal Niteligi 1. Öncelikli Korunacak Tarim Alanında” kaldığı bilgisi edinilmiştir. Ayrıca taşınmazın takriben 10.695m2 lik kısmı (%48,23 lik bölümü) Askeri Güvenlik Alanında kalmaktadır.