COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Tekirdağ Çorlu Hatip'te 22.177 m2 Bahçe

Şirketten 22177m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 2490
Metre Kare 22177m2
Ada 430
Parsel 24
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Hatip Mahallesi, 430 Ada 24 No'lu Parsel Çorlu/TEKİRDAĞ

Açıklama

Ulaşım: Söz konusu bahçeye ulaşım için; Edirne Caddesi ile Edirne 1.Sokak kesişiminden sapılır. Güney yönde 1 km. ilerlendikten sonra, Edirne 5. Sokak kesişiminden sapılır ve 300 m. daha ilerlenir. Daha sonra soldaki stabilize yola sapılır ve Çorlu çayı üzerindeki köprü geçilir. 200 m. ileride tren yolu geçildikten sonra sağ köşede taşınmaza ulaşılır. Çorlu Çayı kuzeyinde Sağlık Mahallesi olarak isimlendirilmiş olup konut yapılaşması mevcuttur. Çorlu Çayı'nın güneyinde bahçenin de bulunduğu bölümde tarımsal nitelikli arsalar ve askeri alan bulunmaktadır. Bahçe çevresindeki tarlaların genel olarak buğday ve ayçiçeği ekili olduğu görülmüştür. Çorlu Çayı'nın suyunun kirli olması sebebi ile sulu tarım yapılamamaktadır.

Özellikler: Bahçe, Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Hatip Mahallesi, 430 ada, 24 no.'lu parsel 22.177 m2 alanlı ve ”Bahçe” niteliklidir. Parsel geometrik olarak dörtgen şeklinde, düze yakın bir arazi üzerinde konumludur. Bahçenin kuzeyinde kadastral yola takriben 275 m. cephesi bulunmaktadır. Bahçe içerisinden elektrik hattı geçmektedir. Yakınındaki Çorlu çayı kirli olması sebebi ile sulama için elverişli değildir. Halihazırda bahçe üzerinde meyve ağaçları olduğu ancak bakımsızlıktan bazı ağaçların kuruduğu, bazılarının ise kurumakta oldukları görülmüştür. 

Bahçe kadastral yola cepheli olması, yeni yapılan yola kısmen yakın olması, elektrik ve sulama imkanı olmasından ötürü tarımsal faaliyete uygun olması açısından yatırım ve kullanım amaçlı değerlendirilebilir.

Not: 1/1000 ölçekli Çorlu İlave Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında tamamı (%100 ü) “ Tarımsal Niteliği 1. Öncelikli Korunacak Tarim Alanında” kaldığı bilgisi edinilmiştir. Ayrıca taşınmazın takriben 10.695m2 lik kısmı (%48,23 lik bölümü) Askeri Güvenlik Alanında kalmaktadır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.