0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Şanlıurfa Viranşehir Emiroğlu Mahallesi'nde 3+1 Daire 184 m2

Bankadan 3 + 1 184m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14769
Oda Sayısı:
3 + 1
Metre Kare:
184m2
Ada:
743
Parsel:
17
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Bina Yaşı:
6
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
İskan Tarihi:
28/01/2011
Ruhsat Tarihi:
01/12/2010
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2
Bağımsız Bölüm:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Emiroğlu Mahallesi, 1236 Sokak, Hakan Apt, No:4/3 VİRANŞEHİR/ŞANLIURFA

Uzman Görüşü

Yeni yerleşim alanında, ulaşımı rahat yeni binada 3 oda salon çift balkonlu 184 m2 ara kat daire; gelişim bölgesinde yer alması, Kat Mülkiyetine geçilmiş olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 2. katta konumu 3 nolu meskendir. Taşınmaz bina girişine göre sol tarafta konumlu olup kuzey ­güney cephelidir. Projesine göre brüt 184 m2 alanlı olup, 3 oda, salon, antre hol, wc banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Giriş kapısı çelik panel ve pencereleri pvc doğramadır.

Taşınmazın konumlu olduğu bina 326,92 m2 imar parseli üzerine bitişik nizam, betonarme yapı tarzında tek blok olarak inşaa edilmiştir. Ana gayrimenkul: zemin kat + 2 normal kat ve 3 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Viranşehir Tapu Müdürlüğünde incelenen kat irtifakına esas mimari projesine göre binanın zemin katta 1 no`lu mesken, 1.katta 2 nolu mesken ve 2.normal katta 3 nolu mesken mevcuttur. Binada toplam 3 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binanın cepheleri yalıtımsız dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina girişi zemin kat güney cepheden sağlanmaktadır. Giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş kapısı kapalı olmasından dolayı ortak mekanların iç mekan özellikleri görülememiştir.

Etrafında çok sayıda müstakil tarzında bitişik nizamda şekillenmiş 2-3 katlı betonarme binalar, cadde üzerinde zemin katları dükkan normal katları konut olarak kullanılan betonarme yapı bulunmaktadır. Bölgede teknik alt yapı alanları milli eğitime bağlı okullar, park ve bahçeler, ticaret alanları ile çok sayıda boş parsel yer almaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz, Şanlıurfa İli, Viranşehir İlçesi, Emiroğlu Mahallesi, 1236.Sokak, Hakan Apt., 2.normal katta yer alan 3 bağımsız bölüm nolu meskendir. Taşınmaza ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Gazi Caddesi ile 1237.Sokak kesişimi referans alınarak, 1237.Sokak üzerinde kuzey yönünde 225 m ilerlendikten sonra sola 1236.Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde batı yönünde 50 m ilerlendikten sonra taşınmaza sağ kolda ulaşmak mümkündür. Emiroğlu Mahallesi ilçenin konut ağırlıklı yerleşim bölgelerinden biridir. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma ve özel araçla sağlanabilmektedir.

Not: Taşınmazın 28/01/2011 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır. Viranşehir Belediyesi`nde incelenen imar paftası ve kadastro paftasından tespit edilmiştir. Viranşehir Belediyesi`nden alınan şifai bilgiye 1/5000 ölçekli ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının Şanlıurfa 1.İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiği bilgisi alınmıştır. (Revizyon imar planı hazırlanırken gerekli kurum görüşleri alınmadığı, yapılan imar planı revizyonunun mevzuata uygun olmaması gerekçesiyle iptal edilmiştir.) İptal edilen plana göre söz konusu parsel konut lejantlı olup, ayrık nizam 3 kat, Taks:0,30 Kaks:0,90 imarlı olduğu bilgisi şifai olarak alınmıştır. Mahalde bitişik olarak inşaa edilmiştir. Belediye yetkilisinden alınan şifai bilgiye göre taşınmazın iskanlı olmasından dolayı plan iptalinden etkilenmediği bilgisi alınmıştır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.