COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Şanlıurfa Suruç Hürriyet Mahallesinde 152 m2 İmarlı Arsa ve Binası

Bankadan 1 152m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 9508
Oda Sayısı 1
Metre Kare 152m2
Ada 120
Parsel 21
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 10
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 152

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Hürriyet Mahallesi, 120 Ada 21 Parsel Suruç / ŞANLIURFA

Şanlıurfa Suruç Hürriyet Mahallesinde 152 m2 İmarlı Arsa ve Binası

Açıklama

Ulaşım: Hürriyet Mahallesi, 1354 Sokak, 120/21 nolu parsel SURUÇ / ŞANLIURFA posta adresinde yer almaktadır. Mustafa Uygur Sokak üzerinde güney yönünde 580m ilerlendikten sonra sağ koldan 7m'lik imar yoluna dönülür. Bu yol üzerinde batı yönünde ~150m ilerlendikten sonra sol koldan 1354.Sokağa dönülür. Taşınmaz bu sokak üzerinde konumludur. Bölgedeki taşınmazlar arsa fonksiyonu olarak gelişmiştir. Taşınmazın yakın çevresinde az sayıda 1-­2 katlı yapılar, çok sayıda benzer imarlı boş arsalar, yakın çevresinde 2­-3 katlı avlulu evler harici yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz Suriye sınırına 8 km uzaklıktadır. Bölgenin ilçe merkezine uzak konumda bulunması sebebiyle alt gelir sahiplerince mesken ve hayvancılık amaçlı kullanım bulunmaktadır. Alt yapı imkânlarının tümünden faydalanmaktadır. Ulaşım imkânları yaya veya özel araçlar ile sağlanmaktadır. Bölgeden şehir içi toplu taşıma araçları geçmemektedir.


Özellikler:  120 ADA 21 PARSEL:Parsel 152,23 m2 alana sahiptir. Taşınmaz geometrik açıdan dikdörtgen şekle sahip olup topografik açıdan ortalama eğimli arazi yapısına sahiptir. Parsel batı cepheden 7m'lik imar yoluna cepheli olup diğer cepheler şahıs parselleri ile sınırlanmıştır. Parsel cephesi ~10 m, derinliği ise ~15 m'dir.

Taşınmazın konumlu olduğu bölge tarım ve hayvancılık amaçlı kullanılmakta olup konut yapılaşması çok seyrektir. Taşınmazın iç mekan özellikleri bankanın bilgisi dahilinde görülememiş olup, mahal alan ölçüleri tespit edilememiştir.

Not: Suruç Belediyesinden alınan bilgiye göre rapora konu gayrimenkulün bulunduğu parsellerin 10.09.2012 tarihli 1/1000 ölçekli Suruç İlave ve Revizyon Uygulama imar planı kapsamında Bitişik nizam 4 kat konut alanı müsaadeli olduğu şifahen öğrenilmiştir. (Taşınmaz imar planında C olarak geçmekte olup C lejantı plan notunda 7 metreye cepheli yollarda 4 Kat müsaadelidir.) Not: Parseller üzerinde 2.Dereceden Askeri yasak bölge beyanı bulunmakta olup Suruç ilçesinin sınır ilçesi olması sebebi ile ilçenin tamamına benzer beyanlar konulduğu parsel üzerinde yapı yapılacağı zaman ilçenin en büyük mülki amirliği ve Askeri bölge sorumluluğundan izin alınması gerektiği bilgisi şifaen öğrenilmiştir. 

Suruç Belediyesi ve Suruç Tapu Müdürlüğünde yapılan incelemede yapılan araştırmada parsel üzerindeki yapılara ait herhangi bir resmi belgeye rastlanılmamıştır. Taşınmazın iç mekan özellikleri bankanın bilgisi dahilinde görülememiş olup, ölçüm yapılamamıştır. Suruç Kadastro Müdürlüğünde yapılan incelemede parsel üzerindeki yapıların paftaya işli olmadığı görülmüştür. Taşınmazla ait ilgili belediyede yapılan incelemede herhangi bir olumsuz­yıkım kararı mevcut değildir.