COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Rize Merkez Çarşı Mahallesi'nde 132 m2 Dubleks Daire

Bankadan 4 + 2 132m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12236
Oda Sayısı 4 + 2
Metre Kare 132m2
Ada 19
Parsel 63
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 5
Bağımsız Bölüm 36

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Çarşı Mahallesi, 1 no.lu Dere Sokak, Karadeniz Apartmanı No:19/ 36 (UAVT: 2061164485) Merkez / RİZE

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: 36 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken nitelikli taşınmaz, zemin kat kuzeybatı cepheden olan bina girişine göre 5. Normal katta, sağ tarafta konumlu olup, güneybatı yöne cephelidir. Onaylı mimari projesine göre toplam brüt ~132 m² kapalı, ~9 m² teras kullanım alanlı çatı aralı meskenin, ~70 m² kullanım alanlı 5. Katında; 2 oda, salon + mutfak, banyo, antre + hol ve 1 balkon, 62 m² kullanım alanlı Çatı katında ise; 2 oda, salon, banyo, hol ve ~9 m² teras alanları bulunmaktadır. İnceleme dışarıdan yapılmış olup, taşınmazın mimari projesi ile uyumlu olduğu ve iç mekan özelliklerinin normal yapıda olduğu görülmüştür.
Ana gayrimenkul 740,07 m² alanlı 19 ada 63 parsel üzerinde, 4/A yapı grubunda, 3 bodrum, zemin ve 5 normal kat ve çatı arası katıyla birlikte toplamda 9 katlıdır.Bina girişi zemin kat kuzeybatı cepheden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyalı olup, giriş kapısı camlı demirdir.
Ulaşım:  Taşınmaza; Rize İli, Merkez İlçesi, ana caddelerinden olan Pazar caddesi üzerinde güney istikametinde ilerlerken, sağa 1 no.lu Menekşe sokağa dönülür, bu sokak istikametinde ilerlerken, sola 1 no.lu Dere sokağa girilir. Konu taşınmaz bu sokak üzerinde sol tarafta bulunan 19 dış kapı no.lu Apartmana ulaşılır. Bölge yapılaşma süreci devam etmekte olup doluluk oranı yüksek seviyededir. Bölge geneli çevre yapılaşması benzer mimari özelliklere sahip konut kullanımlı binalar ve arsa vasıflı taşınmazların oluşmaktadır. Ticari faaliyetler ana cadde üzeri bina altı dükkanlarda yürütülmektedir. Taşınmazın yaklaşık 120 metre doğusunda Sarıbaşlar Şehit Mehmet Camii, yaklaşık 225 metre kuzeydoğusunda Merkez Atatürk İlkokulu, yaklaşık 200 metre kuzeybatısında Rize Devlet Hastanesi bulunmaktadır.
Not: 30/10/2014 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur.