Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Osmaniye Merkez İstiklal Mahallesi'nde 370 m2 Depo

Bankadan 370m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23024
Metre Kare:
370m2
Ada:
709
Parsel:
15
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
17
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

İSTİKLAL MAH. ATATÜRK CAD. NO:67 MERKEZ/OSMANİYE

Açıklama

Özellikler: Tapuda Osmaniye İli, Merkez ilçesi, İstiklal mahallesi, 709 ada, 15 nolu parselde 370,67 m2 yüzölçümlü '' Arsa'' vasıflı taşınmazdır. 26.07.2023 tarihinde, Osmaniye Belediyesinden alınan bilgiye göre taşınmazın bulunduğu parselin 06.01.2017 onay tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre ; 

K1 (Konut alanı Taks: 0,35 Kaks: 1,40 ) yapılaşma koşulları sahiptir. Belediyeden alınan şifahi bilgiye göre, taşınmazın bulunduğu bölgede imar planı ada bazında tamamlanmış olup parselasyon çalışması yapılmamıştır. Taşınmazın bulunduğu imar adası, eski 2 adası ve bu adalar arasındaki yolların bileştirilmesi ile uygulanmıştır. Bu nedenle taşınmazın yeni oluşan imar adası içinde yol cephesi olmaması nedeni ile tek başına kullanım alternatifi bulunmamaktadır. Buna göre taşınmazın komşu parseller ile hisseli olabileceği ve kapanan yollar nedeni ile de kamu hissesi olabileceği değerlendirilmiştir. Eğimsiz topoğrafyaya sahip taşınmaz geometrik şekil olarak dörtgen formdadır. Talep gereği taşınmaz dışarıdan incelenmiştir. Halihazırda ve uydu üzerinden yapılan incelemede parsel üzerinde ~ 370 m2 alanlı 2/B yapı sınıfında inşa edilmiş depo olarak kullanıldığı gözlenen yapı bulunmaktadır. Belediyede yapılan incelemede binaya ait ruhsat, iskan ve imar affı belgesinin olmadığı beyan edilmiştir.

Not : Hasar Tespit sisteminde, binanın HASARSIZ olduğu tespit edilmiştir. 

Not: Kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.