COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ordu Kabadüz Yeşilada Mahallesi'nde 6805m2 Fındık Bahçesi

Bankadan 6805m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15196
Metre Kare 6805m2
Ada 142
Parsel 10
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Ordu İli, Kabadüz İlçesi, Yeşil Ada Mahallesi, Büyük Kabak Dere Mevki, 412 ada - 10 parsel

Uzman Görüşü

Yerel halktan yatırım ve tarım amaçlı talep gören 6805.24 m2 tarla; üzerinde kısmen fındık ağaç toplulukları bulunması ve parselin bir kısmının yerleşik alan  yaklaşma sınırında kalıyor olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellik: Ordu İli, Kabadüz İlçesi, Yeşil Ada Mahallesi, Büyük Kabak Dere Mevki, 412 ada - 10 parsel üzerinde bulunan Fındık Bahçesi vasıflı taşınmazdır. Parsel yaklaşık olarak dikdörtgen formda olup, topoğrafik olarak ise yaklaşık % 40-50 eğimli bir arazi yapısına sahiptir.

Ulaşım: Taşınmaz; Ordu İli, Kabadüz İlçesi, Yeşil Ada Mahallesi, Büyük Kabak Dere Mevki, 412 ada 10 parsel üzerinde bulunan Fındık Bahçesi vasıflı taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım için; Kabadüz ilçe merkezinden Yeşilada Caddesi üzerinden yaklaşık 3 km ilerde değerleme konusu taşınmaza ulaşım sağlanır. Değerleme konusu gayrimenkul, Kabadüz İlçe merkezine 3 km, Altınrod İlçe merkezine 20 km mesafededir. Gayrimenkulün sınırları içerisinde tescillenmiş olan Yeşilada Mahallesi, halihazırda, kırsal niteliğini korumaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde, yol, su ve altyapı hizmetlerini aldığı görülen köy nüfusu incelendiğinde, yaklaşık 1525 yıllık geçmişten bu güne giderek dışa göç verdiği görülmektedir. Bu dışa göç, kent yerleşimlerinin cazip hale gelmesiyle giderek artmaktadır. Değerlemeye konu gayrimenkulün çevresi, yerel halktan yatırım ve tarım amaçlı talep görmektedir. Değerleme konusu gayrimenkulün bulunduğu bölge de 12 katlı müstakil yapılar söz konusu olup, bölge hayvancılık ve tarım ile geçimini sağlamaktadır. Bu durumdan dolayı bölge de yapılaşma düşüktür. 

Not: 3402 Sayılı Kanunun 22.(a)Maddesi kadastro uygulamasına tabidir. 


Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.