Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Maltepe İdealtepe'de 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 85m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23335
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
85m2
Ada:
15370
Parsel:
11
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
40
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
İskan Tarihi:
15.11.1984
Ruhsat Tarihi:
11.07.1980
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
-1
Bağımsız Bölüm:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

İdealtepe Mahallesi, Denizciler Caddesi, Özdemir Apartmanı, Apt. No: 20 D: 3 Maltepe/İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: Ana taşınmaz 15370 ada 11 parselde kayıtlı 304,28 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ayrık nizamda betonarme karkas tarzda inşa edilmiş 2 bodrum + zemin + 1 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Kat irtifakına esas mimari projesine göre 2.bodrum katında 1 adet daire, sığınak ve 4 adet kömürlük; 1.bodrum katında 2 adet daire; zemin katında 2 adet dükkan ve bina giriş holü; 1.normal katta ise 2 adet daire bulunmakta olup yapıda toplam 7 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Mahallinde bina girişi zemin kat kotundan; Denizciler Caddesi üzerinden; kuzey-batı cephesinden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyalı ve kompozit kaplamadır. Giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarları plastik boyalı, bina giriş kapısı çelik kapıdır. Yapıda asansör bulunmamaktadır.

 3 bağımsız bölüm numaralı daire projesinde binanın 1.bodrum katında bina girişe göre sol tarafta konumlu; kuzey, doğu ve batı cephelidir. Taşınmaz projesinde yapılan incelemeye göre yaklaşık 70 m2 brüt alanlı salon, 2 oda, mutfak, banyo-wc, wc-lvb, antre ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. , Taşınmazın salon hacminde, bina ön cephesine doğru toprak dolgu tarafından yaklaşık 15 m² alanlı büyüme yapıldığı tespit edildiği ve taşınmazın mimari projesindeki oda hacimleri arasındaki duvarın kaydırılarak inşa edilerek duvar konumunda yer alan kolonun da kaydırıldığı tespit edildiği belirtilmiştir. Taşınmazın mevcut durumda yaklaşık brüt 85 m² olarak değerlendirilmiştir.

Not :  2981 sayılı imar affı kanuna göre 15.11.1984 tarih 3/39 sayılı yapı ruhsatı + yapı kullanım izin belgesi düzenlendiği bilgisi alınmıştır. Yapı ruhsatı ve yapı kullanım izin belgesi toplam 494 m2 inşaat alanlı, yol kotu altında 2, yol kotu üzerinde 2 katlı, 7 bağımsız bölüm için düzenlenmiştir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.