Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Malatya Yeşilyurt Merkez Fatih Mahallesi'nde Hisseli Konut İmarlı Arsa

Vakıftan 105m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
23400
Metre Kare:
105m2
Ada:
0
Parsel:
455
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
7/32
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

MERKEZ FATİHMAHALLESİ,AMASYALI SOKAK,455 PARSEL YEŞİLYURT /MALATYA

Açıklama

Özellikler: ; Merkez Fatih Mahallesi, Amasyalı Sokak, No:14 YEŞİLYURT/ MALATYA posta adresinde bulunmaktadır. Malatya ili, Yeşilyurt İlçesi, Merkez Fatih Mahallesi, 0 ada 455 parselde yer alan 480,00 m² yüzölçümüne sahip ‘KERPİÇ EV VE ARSA’ nitelikli ana gayrimenkuldür.  Taşınmazın Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Parsel Sorgulamada üzerinde 1 kerpiç ev ve 2 adet komşu parsellerde yer alan kerpiç evlerin bir kısmının taşınmaz parsel üzerinde olduğu gözükmektedir. 1 adet kerpiç ev, 06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7,6 ve 7,7 şiddetindeki depremler sonucu Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından üzerindeki yapı için hasar durumu ‘Ağır Hasar’ olarak değerlendirilmiş ve bunun akabinde yıkılmıştır.

İmar Durumu ;

1/1000 ölçekli 03.12.2008 tarih ve 269 sayılı YEŞİLTEPE BÖLGESİ REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANI kapsamında, değerleme konu taşınmazın yer aldığı parsel İkiz Nizam, 3 kata müsaadeli konut alanında kaldığı öğrenilmiştir.  Ayrıca 2782 parsel ve 456 parselde yer alan binaların konu parsel üzerine tecavüzlü olduğu görülmüştür. 

Not: Taşınmaz 7/32'si hisseli olup hisseye düşen 105 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.