Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Kütahya Gediz Kızılüzüm Köyü'nde Toplam 43.530 m2 Tarla

Bankadan 43530m2

Özellikler

Tapu no 10551
Ada 0
Parsel 2810, 2913
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Kütahya İli, Gediz İlçesi, Kızılüzüm Köyü, Ova Mevkii

Kütahya Gediz Kızılüzüm Köyü'nde Toplam 43.530 m2 Tarla

Açıklama

Özellikler: Taşınmazlar Gediz Belediye sınırları köy yerleşik alanı dışında ve imarsız alanda kalmaktadır. Parsel üzerinde yapılacak yapılar için İl Özel İdaresi`ne başvurulması sonrasında yapılaşma koşulları ilgili mevzuat çerçevesinde ve kurum görüşleri sonrasında belirlenebilecektir. Taşınmaz 1/100.000 lik planda Tarım arazisi olarak gözükmektedir. Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği Hükümleri geçerlidir. Taşınmazın kadastral yola cephesi bulunmaması sebebi ile yapılaşması mümkün değildir.

Taşınmazın yer tespiti kadastral paftalardan kontrol edilerek yapılmıştır. Parsel üzerinde ekili dikili ürün yoktur. Parsel sınırları herhangi bir sınırlayıcı, çit duvar vb ile çevrili olmayıp diğer parseller ekili olması sebebiyle tespit rahat yapılmıştır. Bölgedeki tarlalarda kuru tarım yapılmaktadır. Bölgede, elektrik mevcut olup, köy yolu asfalttır. Köy merkezinden taşınmaza giden yol ise ağırlıklı olarak ham toprak yoldur. Bölge Kahverengi toprak yapısına sahip olup, bölge genel olarak yazları sıcak ve kurak; kışları soğuk ve kar yağışlı olan karasal iklim kuşağındadır. Kütahya İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre bölgede genellikle üretim(ton) sıralamasına göre buğday, arpa, şekerpancarı, nohut, mısır(dane) ağırlıklı üretim yapılan araziler bulunmaktadır.

2810 parsel 11.971,97 alana sahip olup, stabilize yoldan ulaşım sağlanabilmektedir. 2913 nolu parsel 31.558,59 alana sahiptir. 

Ulaşım: Değerleme konusu taşınmazlar; Kütahya ili Gediz İlçesi`ne 15 km mesafede yer alan ve Kızılüzüm Köyü`nde konumlu olan 2810 ve 2913 parsel nolu Tarla vasıflı taşınmazlardır. Taşınmaza ulaşım için Kütahya-Uşak D595 bağlantı yolu üzerinde Uşak yönünde ilerlenirken ~10 km ilerlendikten sonra sağa Kızılüzüm Köy yoluna sapılır ve yaklaşık 3 km sonra köye ulaşılmış olunur. Konu taşınmazlar konum olarak Kızılüzüm Köyü`nün ~1000 m batısındadır. Ulaşım il ve köy merkezinden özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Kütahya-Uşak D595 karayolu`na ~5,1 km mesafededir. Taşınmazın yakın çevresi genelde her türlü ekim-dikim yapılabilen, sulama sistemleri kısmen mevcut olan köyler kapsamında olan arazilerdir.