1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Konya Karatay İsmil Mahallesi'nde 1655 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 1655m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 18232
Metre Kare 1655m2
Ada 0
Parsel 8856
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 0.20

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

İSMİL MAH. HOCA AHMET EFENDİ CADDESİ, 8856 PARSEL KARATAY/ KONYA

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 8856 parsel üzerinde konumlu, 1.655,31 m2 alanlı konut imarlı arsa niteliğindedir. Taşınmaz yol cepheleri batı yönünden 50 metrelik imar yoluna cephesi bulunmaktadır. Diğer yönlerden komşu parseller ile sınır durumdadır. Taşınmaz derinliği 30 metredir. Taşınmaz yamuk bir geometridedir. Düz bir topoğrafik yapıya sahiptir. Manzarası bulunmamaktadır. Taşınmaz bölgenin gelişen bir kısmında yer almakta olup batı yönünden cepheli olduğu yol toplu ulaşım güzergahı olması avantajdır. Çevre parsellerdeki, en yaygın kullanım fonksiyonu konuttur. Bölgede genellikle yapılaşma tek katlı evler ve ahırlar şeklindedir. Parsel üzerinde yapılaşma bulunmamaktadır. Parsel üzerinde yaklaşık 225 m2 alanlı yaklaşık 80 cm. yüksekliğinde su basmanı yapılmış yapı inşaatı bulunmaktadır. Güncel imar durumunu ilgili belediyesinden alabilirsiniz. 

Ulaşım: Taşınmaz Konya İli Karatay İlçesi, İsmil Mahallesi 8856 Parsel üzerinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşabilmek mahallenin ana arteri olan Konya Caddesinin devamı olan 22032. Sokaktan doğuya devam eden ve Büyükaşlama Mahallesine bağlanan Haca Ahmet Efendi Caddesi 730 m. takip edildikten sonra sağ kolda yer almaktadır. Yakın çevresi konut kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 1 - 2 katlı müstakil ev ve ahır tipi yapılar oluşturmaktadır. Bölgede Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Çok programlı Anadolu Lisesi, Büyük Cami gibi önemli nirengi noktaları bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır. Taşınmazın yer aldığı bölgede boş parsel yoğunluğu orta durumda yapılaşma oranı orta seviyededir. Bölgede gelişim eski yapıların yenilenmesi ile sağlanmaktadır.

Not: Taşınmazın yer aldığı parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre, Konut alanında kalmakta olup, Ayrık nizam, Taks: 0,20 KAKS:0,40 Hmax: 2 kat yapılaşma hakkına sahiptir. Parselin imar planına göre terki olduğu görülmesine rağmen parsel üzerine yapı yapılabilmesi için kuzey tarafındaki yola cephe olan arsanın Belediyeden alınarak ihdas edilmesi gerektiği başkaca sakınca olmadığı bilinmektedir. Onaylı imar durum belgesi alınması önerilmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.