Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Kocaeli Körfez Mimar Sinan Mahallesinde 3+1 Daire

Vakıftan 3 + 1 105m2

Özellikler

Tapu no 9279
Ada 283
Parsel 21
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 42
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm A 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kocaeli İli, Körfez İlçesi, Mimar Sinan Mahallesi, Denizciler Caddesi, Umut Apartmanı, No:61, Kat:2, Daire No:6

Açıklama

Ulaşım: D-100 Karayolu üzerinden İzmit-İstanbul istikametinde ilerlerken Tüpraş Petrol Rafinerisi’ni geçtikten sonra köprülü kavşağı geçitten sağ yöne dönülerek güney yöndeki Seramik Caddesi’ne girilir. ~500 m. sonra sağ tarafa Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ne, ~290 m. sonra sol tarafa Topel Sokak’a, yolun sonundan (~700 m. sonra) sağ tarafa Denizciler Caddesi’ne dönüldüğünde ~230 m. ileride sağda konumlu taşınmaza ulaşılmış olur. Yakın çevresi genellikle konut fonksiyonlu gelişme göstermiştir. Bölge yapılaşma karakteristigini 3-5 katlı apartman tipi yapılar oluşturmaktadır. Taşınmaz, D-100 Karayolu’nun ~800 m. güneyinde, ticari faaliyetlerin yoğun olduğu çarşı merkezi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nin 550 m. güneyinde, Dubai Port Limanı’nın 100 m. batısında yer almaktadır. Yakınında okul, cami, park, market gibi donatılar bulunmaktadır. Ticari faaliyetler ~500 m. mesafesinde gerçekleşmektedir. Bölge sosyal donatı alanları orta seviyededir. Sosyo-ekonomik yönden genellikle orta düzey gelir grubunun mesken olarak tercih ettiği yerleşim birimidir. Bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz ana ulaşım yollarına ve ilçe merkeze yakın konumlu olup özel ve toplu taşıma araçları ile ulaşımı sağlanabilmektedir. 
Özellikler: 2.kat, 6 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmaz A Blokta yer almaktadır ve mevcutta boş vaziyettedir. Bağımsız bölüm, bina girişine göre sağda, kat merdiven ile çıkıldığında sol karşıda ve binanın doğu cephesinde yer almaktadır. Taşınmaz ara kat normal mesken olup 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın ana giriş ve iç bölüm kapıları eski ahşap, pencere doğramaları salon ve kuzey yöndeki 1 odada PVC, diğer hacimlerde ahşaptır. Antre, salon ve oda zeminleri pvc esaslı kaplama, duvarlar plastik boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemini dökme mozaik, duvarları yarıya kadar fayans kaplama olup banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve eski tip küvet bulunmaktadır. Mutfak zemini halıfleks kaplama olup mutfak dolapları suntalem, tezgahı fayans kaplama, duvarları plastik boyadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut olup yenilenmemiştir. Gayrimenkulün ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Binada doğalgaz mevcut olup dairede doğalgaz saati, kombi ve petekler mevcut değildir. Taşınmazın kapı, pencere, mutfak dolapları, banyo ve komple zemini bakımsız vaziyette olup kapsamlı bir tadilat ihtiyacı bulunmaktadır. Taşınmazın salonu kısmen deniz manzarası bulunmakta olup diğer odalar ve mutfak yan binalara bakmaktadır. 
Taşınmazın yer aldığı parsel Denizciler Caddesi üzerinde yer almaktadır, dikdörtgen geometrik forma, 
eğimsiz bir yapıya ve düzgün sınırlara sahiptir. Parsel, güneyde Denizciler Caddesi ve demiryoluna, batı yönden üzeri boş vaziyetteki komşu parsele, kuzey, doğu yönden üzerinde apartman tipi yapılar bulunan komşu persellere cephelidir. Bina girişi, binanın güney cephesinden, Denizciler Caddesi üzerinden ve bodrum kattan sağlanmaktadır. Ana yapıda kullanımı etkileyecek eksik imalat tespit edilmemiş olup inşaat seviyesi %100’dür. Ancak mesken içi bakımsız olup kapsamlı bir tadilat ihtiyaç bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında bina girişi, sığınak, kazan dairesi, mesken; zemin,1,2,3,4. katların her birinde 2’şer adet mesken bulunmakta olup bina toplam 10 adet meskenden meydana gelmektedir. Siteye ait açık otopark alanı bulunmaktadır.
Not: 18.10.1976 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur.