COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kocaeli Gebze Sultanorhan Mahallesinde 92 m2 Dükkan

Bankadan 92m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 9490
Metre Kare 92m2
Ada 4497
Parsel 6
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 27
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 1
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Sultanorhan Mahallesi, 1139. Sokak, No: 5, Kardeşler Apartmanı, Dükkan: 1 Gebze / Kocaeli

Kocaeli Gebze Sultanorhan Mahallesinde 92 m2 Dükkan

Açıklama

Ulaşım: Eski Bağdat Caddesi üzerinde, Yeni Bağdat Caddesi ­ Kışla istikametinde yaklaşık 300 m ilerlenip, sol tarafta bulunan 1139. Sokağa girilip, sokak üzerinde yaklaşık 30 m ilerlendiğinde sol tarafta yer alır. Gayrimenkulün bulunduğu bölge şehrin gelişmiş olan bir bölgesi olup, çevrede yeni ve eski yapılar bulunmaktadır. Bölge konut bölgesi olarak kesafet kazanmış olup, tek bina şeklinde teşekkül göstermiştir. Ticari olarak düşük yoğunlukta bir bölge olup, bölge sakinlerinin günlük temel ihtiyaçlarını giderebilecekleri, market, eczane, kafeterya, şeklinde esnaflar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgedeki binalar genel olarak, 2-25 yıllık olup, bu binaların zemin ve normal katları konut amaçlı olarak kullanılmaktadır. Ayrık nizam tarzı yapılaşmanın daha hakim olduğu bölgede binaların ortalama kat sayısı 3-6 dır.
Özellikler: 1 no'lu bağımsız bölüm: İş yeri vasıflıdır. Binanın zemin katında bulunan tek bağımsız bölümdür. Projesine 
göre yaklaşık 90 m2 alanlı olup, tek holden oluşmaktadır. Mevcut durumda bina merdiven kovasının yaklaşık 2 m2'lik kısmı dükkana dahil edilmiştir. Mevcut durumda dükkan yaklaşık 92 m2 alanlıdır. Mevcut durumda dükkan hol, oda ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Zeminleri şap atılmamış beton kaplı, duvarları ince sıvalı, tavanları ise sıvasızdır. Pencere ve dış kapı doğramaları demirden mamuldür. Dükkanın kapsamlı tadilata ihtiyacı bulunmaktadır.
Taşınmazın yer aldığı bina, 4497 ada, 6 parsel, 171 m2 alanlı arsa üzerine, yaklaşık 28 yıllık, ayrık nizam, betonarme karkas yapı tarzında, 
zemin + 4 normal kat olmak üzere 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın zemin katında 1 dükkan, normal katlarında 1'er daire bulunmakta olup, binada 1 dükkan, 4 daire, toplam 5 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi cam mozaik kaplıdır. Binada doğalgaz tesisatı bulunmakta olup, asansör bulunmamaktadır. Bina giriş kapısı zemin katta 1139. Sokak cephesindedir.
Not: 26/03/1991 tarihli yapı kullanma izin belgesi mevcuttur.