COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kocaeli Gebze Cumhuriyet Mahallesinde 4+2 Dubleks Daire

Bankadan 4 + 2 153m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12273
Oda Sayısı 4 + 2
Metre Kare 153m2
Ada 3890
Parsel 10
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 6
Kat Sayısı 3
İskan Tarihi 28/03/2017
Ruhsat Tarihi 06/11/2014
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 24

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cumhuriyet Mahallesi, 2224. Sokak , No: 12 / 2 , D: 14 Gebze/Kocaeli

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Bağlantı yollarına yakın konumda, asansör, doğalgaz ve otopark imkanlarıyla konforlu binada, köşe parsel avantajıyla göz dolduran, 153.00 m2 DUBLEKS

Ulaşım: Taşınmaz, Kocaeli ili, Gebze İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 2224. Sokak, Dış Kapı No: 12/2, Daire: 14 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın yakın civarında yapılaşma yüksek seviyede olup, çoğunlukla konut teşekkülü gösteren, 4-5 katlı müstakil apartmanlar bulunmaktadır. Taşınmaz bölgedeki ana ulaşım akslarına yakın konumda yer almakta olup, taşınmaza ulaşım özel araçlar ve yakın civarından geçen toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Kamusal (sağlık ocağı, okul vs.) ve sosyal (restoran, kafe, banka vs.) donatılara yakın konumda yer alan taşınmazın yakın civarında yer alan Cumhuriyet Anadolu Lisesi, taşınmaza ulaşmak için röper noktası olabilecek yapılardır. Taşınmazın yer aldığı bölgede elektrik, su, doğalgaz, internet, asfalt yol vs. gibi alt yapı imkanlarından faal olarak bulunmaktadır.
Özellikler: Taşınmaza ait incelenen kat irtifakına esas mimari projeye göre, taşınmaz, yer aldığı binanın 3. ve çatı katında ve bina girişine göre 
arka cephesinde, Kubilay Caddesi'ne cephe vaziyette yer almaktadır. Taşınmaz projesine göre, 3. katında 2 oda, 1 mutfak, 1 salon, 1 antre, 1 wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, 3. katı brüt 79 m2'dir. Taşınmazın çatı katı ise, 2 oda, 1 salon 1 antre, 1 banyo ve 1 adet açık terastan oluşmakta olup, çatı katı brüt 74 m2 ve 5 m2 açık teras alanına sahiptir. Taşınmaz projesine göre toplam 153 m2 ve 5 m2 açık teras alanına sahiptir. Taşınmaz içerisinde inceleme yapılamadığından, taşınmazın projesine uygunluğu ve iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. Taşınmazın projesine uygun olarak inşa edildiği, içerisinde herhangi bir eksik imalat veya zaruri yenileme­ tadilat ihtiyacı bulunmadığı varsayımı ile değerleme yapılmıştır.
Taşınmazın yer aldığı parsel üzerinde, ayrık nizam yapı düzeninde ve betonarme karkas yapı 
cinsinde, yaklaşık 3-4 yıl önce inşa edilmiş, 1 adet konut bloku yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı bu bina, 2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır. Binanın 2. bodrum katında ortak alanlar ve kapalı otopark alanları, 1. bodrum kat, zemin kat, 1. ve 2. normal katların her birinde 5'er adet mesken ve 3. normal katta 5 adet çatı piyesli dubleks mesken olmak üzere toplam 25 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişleri, 2. bodrum kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina dış cephesi bakımlı ve boyalıdır. Binada projesine göre kapalı otopark ve asansör bulunmaktadır.

Not: 28/03/2017 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır. 06/11/2014 ­tarihli yapı ruhsatı ve­ 02/11/2015 tarihli ­yeni yapı ruhsatı vardır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.