COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kahramanmaraş Pazarcık Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesinde 215 m2 Daire

Bankadan 4 + 1 215m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12433
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 215m2
Ada 98
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 6
İskan Tarihi 11/09/2011
Ruhsat Tarihi 28/08/2006
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi, İnönü Caddesi, Ferit Güler Apt. No: 228 / 5 Pazarcık/Kahramanmaraş

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

"Orta ve üst gelir grubunun tercih  ettiği prestijli aile muhitinde, Pazarcık İstiklal Ortaokulu ve Teknik Lise yakın konumlu, Yapı kullanma izin  belgesinin olması avantaj, 4 oda salon 215m2 ARA KAT DAİRE"
Ulaşım:
 Taşınmaz Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi, İnönü Caddesi, Ferit Güler Apt. No: 228 / 5 Pazarcık/Kahramanmaraş, posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşmak için İnönü Caddesi üzerinden kuzeydoğu istikametinde ilerlerken yaklaşık 900m sonra, sağ tarafta konumlu taşınmazın da içerisinde bulunduğu Ferit Güler Apt.’na ulaşılır. Çevrede yapılaşma ana arterler üzerinde konut altı ticari, iç kısımlarda yoğunlukta konut olup yapılaşma 6­7 katlı apartmanlar şeklindedir. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Bölge orta ve üst gelir grubunun tercih ettiği konut bölgesidir. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (doğalgaz, yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Bölgede alt yapı faaliyetleri tamamlanmış olup her türlü belediye imkanlarından faydalanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Pazarcık İstiklal Ortaokulu, Ulu Cami ve Pazarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bulunmaktadır.

Özellikler: 1. kat 5 bağımsız bölüm nolu mesken projesine göre bodrum kattan sağlanan bina girişine göre solda, asansör çıkış yönüne göre sol tarafta yer almakta olup, doğu, kuzeybatı ve güneydoğu yönlerine cephelidir. Onaylı mimari projesine göre brüt 215 m² kullanım alanlı taşınmaz, antre, hol, salon, mutfak, 4 oda, kiler, banyo, ebeveyn banyo, wc-­lavabo ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dışarıdan yapılan incelemelere göre güneydoğu cephede bulunan balkonlardan birinin pvc doğrama ile kapatıldığı tespit edilmiştir. Mevcut durumda mutfakta bulunan kiler kapısı, yerinde hol kısmından verilmiş olduğu ve oturma odasına balkon kapısı yapılmış olduğu görülmüştür. Söz konusu değişiklik düzeltilebilir niteliktedir. Zeminler, salon ve odalarda parke, geriye kalan hacimlerde seramik kaplamalıdır. Duvarlar ıslak hacimlerde fayans kaplamalı, geriye kalan hacimlerde plastik boyalıdır. Pencereler PVC doğramalıdır. Dış kapı çelik kapıdır. Mesken içerisinde kapılar ahşap camlıdır. 

Kahramanmaraş ili, Pazarcık ilçesi, Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi, 98 ada, 3 parsel sayılı 621,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde tek blok şeklinde inşa edilen yapı bitişik nizam betonarme yapı tarzındadır. Onaylı mimari projesinde ve mevcut duruma göre bodrum kat, zemin kat, 5 normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 8 kattan oluşmakta olup, binanın bodrum katta olan girişi kuzeybatı cepheden sağlanmaktadır. Kat irtifakına esas olan mimari projesine göre binanın bodrum katında 2 adet iş yeri ve bina girişi, zemin katında ve normal katların her birinde 2'şer adet mesken, çatı katında ise 13-­14 bağımsız bölüm numaralı meskenlerin devamı olmak üzere binada toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi söve detaylı sıva üzeri dış cephe boya kaplı, bina giriş kapısı camlı demir doğrama, bina giriş sahanlığı seramik, merdiven basamak ve sahanlıklar granit mermer kaplı, duvarlar sıva üzeri plastik boyalı olup merdiven korkulukları alüminyum doğramadır.

Not: 11.09.2011 tarihli Yapı Kullanım İzin Belgesi bulunmaktadır.