Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Bornova Serintepe Mahallesi'nde 143 m2 Hisseli Müstakil Ev

Şirketten 5 143m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18736
Oda Sayısı:
5
Metre Kare:
143m2
Ada:
0
Parsel:
1506
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
2/3
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
51
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1
Ruhsat Tarihi:
06.08.1971

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

SERİNTEPE MAHALLESİ, 4316 SOKAK, NO: 28 BORNOVA/İZMİR

Uzman Görüşü

Taşınmaz sosyal donatı alanlarına yakınlık ve ulaşımın kolay sağlanabilmesi avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmazın yer aldığı  1506 nolu parsel üzerinde yığma tarzda ve bitişik nizamda inşa edilmiş zemin ve 1 normal kattan oluşan bina mevcuttur. Parselin 4316 Sokak’a olan cephe uzunluğu yaklaşık 9,00 m., 4316/1 Sokak’a olan cephe uzunluğu ise 7,80 m.'dir. Onaylı mimari projesine göre zemin katta yer alan daire hol, salon, 3 adet oda, mutfak ve banyo hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 75 m2 alana sahiptir. 1. normal katta yer alan daire ise kat holü, salon, 2 adet oda, mutfak, banyo ve teras hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 68 m2 alana sahiptir. Binanın dış cephesi boyalıdır.  Gayrimenkulün 2/3 oranındaki hissesi satılıktır. 

Yakın çevresinde genellikle mesken amaçlı kullanılan müstakil evler, 2-3 katlı binalar bulunmaktadır. Taşınmaz pazaryerine 70 m., Yunus Emre İlköğretim Okulu’na 200 m., Kandere Camii’ne 250 m., Kemalpaşa Caddesi’ne ise yaklaşık 500 m mesafededir. Bölgede altyapı ve ulaşım sorunsuzdur.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. 06.08.1971 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.