Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Pendik Kurtköy Mahallesi'nde 3+2 Çatı Piyesli Daire

Bankadan 3 + 2 157m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15362
Oda Sayısı:
3 + 2
Metre Kare:
157m2
Ada:
9256
Parsel:
6
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
13
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
Ruhsat Tarihi:
21/08/2008
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
3
Bağımsız Bölüm:
14

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kurtköy Mahallesi, Meşveret Sokak, No: 11/14 Pendik / İSTANBUL

Uzman Görüşü

Merkezi bir konumda olması, ana caddeye yürüme mesafesinde konumlu olması, kapalı otoparklı ve asansörlü binada olması taşınmazın avantajlarıdır.

Açıklama

Özellik: Taşınmaz ( 14 no'lu bağımsız bölüm), ana gayrimenkulün 3.normal ve çatı katında bina girişine göre sol ön tarafta güney-batı cepheli olarak planlanmıştır. Konu mülk, mimari projesine göre; brüt 91 m² alanlı normal katında 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo-WC, WC ve balkon, 57 m² + 9 m² teras alanlı çatı piyesinde ise salon, oda, hol, banyo-WC ve teras hacimlerinden oluşacak şekilde brüt 148 m² + 9 m² teras alanlı olarak projelendirilmiştir. 

Gayrimenkulün yer aldığı ana gayrimenkul; 709,14 m² yüzölçümlü 9256 ada 6 parsel üzerinde, betonarme karkas tarzda inşa edilmiş işyeri + konut binasıdır. Ana yapı; bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı piyesi olmak üzere 5 katlı olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında kapalı otopark, su deposu ve sığınak, zemin katta güney cepheden sağlanan bina girişi ve 3 adet dükkan, normal katların her birinde 4'er adet daire, çatı katında ise 3.normal kattaki dairelere ait çatı piyesi eklentileri projelendirilmiştir. Binada toplam 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi dekoratif söve, giriş kapısı demir kapı olup ekspertiz işleminin dışarıdan yapılmış olması nedeniyle bina içi ortak alandaki mimari ve dekorasyon özellikler hakkında bilgi edinilememiştir.

Ulaşım: Taşınmaz: İstanbul İli, Pendik İlçesi, Kurtköy Mahallesi, Meşveret Sokak, No: 11/14 posta adresinde konumlu mülktür. Ulaşım için; TEM Otoyolu'ndan Pendik-Kurtköy tabelalarının yönlendirdiği bağlantı yoluna doğru devam edildikten sonra Kurtköy tabelaları takip edilerek Ankara Caddesi'ne dönülür, 3 km ileriden sola Kanarya Caddesi'ne, ardından 130 m ileriden sağa Gümüştepe Sokağa, son olarak 100 m ileriden sağa Meşveret Sokağa dönülür. Taşınmaz yaklaşık 90 m ileride sağda konumlanmaktadır. Taşınmazın konumlandığı Kurtköy Mahallesi Pendik İlçesi'nin merkezinde, Şeyhli, Sanayi, Yenişehir ve Çamlık Mahalleleri arasında konumlanmaktadır. Bölgede 0-30 yaş aralığında ayrık nizamda inşa edilmiş 4-8 katlı konut yapılaşması yoğunlukta olup öte yandan toplu konut sitesi strüktüründe karma nizamda inşa edilmiş konut alanları da mevcuttur. Yapılaşma oranı %100'e yakın seviyededir. Taşınmazın çevresi konut fonksiyonlu olarak gelişmiştir. Gelişimini devam ettirmekte olan bölgede altyapı hizmetleri tam kapasiteye yakın düzeyde sağlanabilmektedir. Özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı ve Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın mesafede konumlu olması nedeniyle tercih edilebilirliği yüksek bir bölgedir.

Not: 21/08/2008 yapı ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmazın tapu vasfı Çatı Piyesli Meskendir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.