İstanbul Fatih Yavuz Sultan Selim Mahallesi,'nde 2+1 51m2 Daire

Vakıftan • 2 + 1 • 51m2

Özellikler

Tapu no 6810
Pafta 0
Ada 2277
Parsel 46
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 46
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm A 21

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Soğuk Tulumba Sokak, Hamdi Paşa Apartmanı, A Blok, No:40/21 Fatih/İSTANBUL (UAVT No: 1448542744)

Açıklama

Ulaşım: Gayrimenkul; İstanbul İli, Fatih İlçesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde, Haliç Caddesi'nin batısında, Abdülezelpaşa Caddesi'nin güneyinde, Soğuk Tulumba Sokak üzerinde yer alan 40 dış kapı no.lu ana gayrimenkul içerisinde 3. katta (çekme kat) konumlanmaktadır. Gayrimenkule ulaşım için; Fatih İlçesi'nin önemli ulaşım akslarından olan Abdülezelpaşa Caddesi üzerinde Sirkeci istikametinde ilerlenir, Şair Nedim Parkı geçildikten yaklaşık 380 m sonra sağa dönülerek Miralay Nazımbey Caddesi'ne girilir. Bu cadde üzerinde güney yönüne yaklaşık 115 m ilerlenir, sağa Soğuk Tulumba Sokak'a girilir. Gayrimenkulün konumlu olduğu ana gayrimenkul Tulumba Sokak üzerinde yaklaşık 270 m batı yönüne ilerlenince sağ kol üzerinde konumlanmaktadır.

Özellikler: Daire  yoldan bakılınca ön cephede, çekme (en üst) katta ve sağda konumlu olup, projesine göre; salon+yatak nişi, banyo ve  mutfak hacimlerinde yaklaşık brüt 34 m2 kullanım alanlıdır. Yerinde ise; taşınmaz sokak cephesine doğru yaklaşık 3 m büyütülmüş, iç bölmeler değiştirilerek, salon, 2 adet oda, mutfak , banyo ve wc olarak yaklaşık brüt 51m2 kullanım alana sahiptir. Dairede salon ve odaların zeminleri laminat parke, duvarları saten boyalı, tavanları plastik boyalıdır. Islak hacimlerde zeminler ve duvarlar seramik olup tavanları plastik boyalıdır. Banyoda duşakabin , mutfakta ise dolap bulunmamaktadır. Oda kapıları ahşap üstü buzlu camdır. 

Konu gayrimenkulün yer aldığı ana gayrimenkul 134.46 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında bitişik nizamda, 3/B yapı sınıfında yapı ruhsatına göre yaklaşık 46 yıl önce inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesinde göre ana taşınmaz 4 bodrum, zemin, 1 normal ve çekme kattan oluşmak üzere 7 katlıdır. Parsel üzerinde yer alan yapıların yekpare olarak planlandığı 4 Bodrum, zemin,   normal ve çekme kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Projesine göre binanın 4. Bodrum katında 6 adet mesken ve sığınak, 3.bodrum katında 8 adet mesken ve kömürlükler, 13 adet mesken ve kömürlük, 1. Bodrum katta 3 adet bina girişi ve 16 adet mesken, zemin katta 1 adet bina girişi ve 16 adet mesken, 1. Normal katta 16 adet mesken, çekme katta 10 adet mesken olmak üzere toplam 85 adet bağımsız bölüm yer almaktadır.

Not: 21.05.1985 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur.