1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

İstanbul Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi'nde 3+1 105 m2 İskanlı Daire

Bankadan 3 + 1 105m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 17823
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 105m2
Ada 1460
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 4
İskan Tarihi 29.07.2013
Ruhsat Tarihi 21.09.2012
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Fevzi Çakmak Mahallesi 1132.Sokak No:16 Kat:1 Daire:6 Esenler/İstanbul

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, konumunun merkezi olması, bakımlı olması, ulaşımının kolay ve çeşitli olması, 105 m2 alana sahip olması, asansörlü olması, yakın çevresinde donatı alanlarının olması avantajıdır. 

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 1. katta bina girişine göre sağ cephede konumlu 6 nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm mimari projesine göre; salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, balkon ve antre hacimlerinden oluşmakta olup, yaklaşık brüt 105 m2 kullanım alanına sahiptir. 

Taşınmazın bulunduğu bina 285,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine, betonarme yapı tarzında yapılmıştır. Taşınmazın yer aldığı bina bodrum, zemin, 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binanın her katında 2 şer adet daire olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz, 1. katta bina girişine göre sağ cephede konumlu 6 nolu bağımsız bölümdür. Bina girişi projesine ve yerinde göre zemin kattan sağlanmaktadır. Bina dış cephesi. alüminyum kompozit kaplamadır. Binaya ait asansör bulunmaktadır. 

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için bölgenin ana ulaşım akslarından Şahinbey Caddesi üzerinde kuzeydoğu yönünde ilerlerken sağ tarafta bulunan Bülbül Sokak'a dönülür. Takribi 260 m ilerledikten sonra sağ tarafa dönülerek değerleme konusu taşınmazında konumlu olduğu sokağa ulaşılır. Gayrimenkulün çevresi, genellikle orta gelir grubuna hitap eden konut fonksiyonlu kullanımın yaygın olduğu bir bölgedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde Neyyir Turhan I.O.O. ve Fevzi Çakmak Turan Cami bulunmaktadır.

Not: Esenler Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; değerleme konusu taşınmazın konumlu olduğu parsel 13.03.2013 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Esenler Uygulama İmar Planına göre "Konut" sahasında kalmakta olup, Bitişik Nizam, 5 Kat, yapılaşma şartlarına haizdir. Söz konusu imar durum bilgisi şifahen alınmış olup yazılı olarak alınması önerilmektedir. Esenler Belediyesinde yapılan dijital incelemelerde taşınmazın yer aldığı binaya ait 21.09.2012 tarih D/4071 numaralı Yeni Yapı Ruhsatı incelenmiştir. Yapı ruhsatı yol kotu altı 1 kat, yol katı üstü 5 kat ve 12 bağımsız bölüm için toplam 1337 m² alan kapsamaktadır. Taşınmaza ait 29.07.2013 tarih D/3378 numaralı Yapı Kullanma İzin Belgesi(iskanı) bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.