0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Hatay Reyhanlı'da Tahliye Edilmemiş 201m2 Çatı Katlı Daire

Bankadan 5 + 1 201m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14757
Oda Sayısı:
5 + 1
Metre Kare:
201m2
Ada:
0
Parsel:
1826
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Bina Yaşı:
25
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
İskan Tarihi:
08/03/2010
Ruhsat Tarihi:
12/06/1985
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2
Bağımsız Bölüm:
10

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cumhuriyet Mahallesi, Sait Pakin Caddesi, No:43 Kat:2 DA:5 Reyhanlı/Hatay

Uzman Görüşü

Sait Pakin Caddesine cepheli, Atatürk İlkokulu, Reyhanlı Belediye Hizmet Binası, Reyhanlı İlkokulu yakın mesafede, ulaşım sorunsuz, 201 m2 alanlı son kat dubleks mesken; alt yapı hizmetlerinden faydalanması, ulaşımın kolay olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 10 Nolu b.b. mesken vasıflı taşınmaz bina girişine göre sağ kolda 2. Kat + çatı arapiyesinde konumunda olup, güney­doğu cephelidir. Onaylı mimari projesine göre 2. Normal katı antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, balkon, wc hacimlerinden oluşmakta olup brüt 105 m2, çatı arapiyesi hol, 2 oda, mutfak, banyo hacimlerinden oluşmakta olup brüt 65 m2 alanlı olup toplam 170 m2 alanlıdır. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Projesine aykırı olarak 2. Katta arka ve ön bahçe mesafesinde toplam 3 m2 büyütülmüş ve çatı arapiyesinde teras alanından yaklaşık 40 m2 lik kısım taşınmazın kapalı alanına dahil edilmiştir. Ayrıca bahçe mesafelerine doğru yapılan büyümeler bu katta da mevcuttur. Ayrıca çatı arapiyesinde 15 m2 alanlı bir oda inşa edilmemiştir. Mevcut halinde yasal alan 155 m2, (inşa edilmeyen 15 m2 alanlı oda kısmı düşülmüş), mevcut alan ise 201 m2 olarak hesaplanmıştır.

Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizamda betonarme karkas şeklinde inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre zemin + 2 normal kat + çatı arapiyesinden oluşmaktadır. Zemin katta; enerji odası, 6 adet iş yeri, bina girişi, 1. Normal katta; 2 adet mesken, 2. Normal katta; 1 adet normal mesken, çatı arapiyesi bağlantılı 1 adet mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyalıdır. Bina girişi onaylı mimari projesine göre zemin kattan seviyesinden doğu cephedendir.

Taşınmaz, Hatay ili, Reyhanlı ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sait Pekin Caddesi, No: 43/5, 2. Kat 10 b.b. nolu meskendir. Binanın çevresinde 4-5 katlı eski ve yeni binalar bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Atatürk Orta Okulu bulunmaktadır. Taşınmaz toplu taşıma hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için; Belediye binası karşısından Atatürk Caddesi girişinden kuzey istikametine doğru devam ederken yaklaşık 200 mt sonra sağa Sait Pakin Caddesi’ne döndükten yaklaşık 275 mt sonra solda konumlu parseldir.

Not: Taşınmazın 08/03/2010 tarihli yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı 1826 parsel belediye sınırları içerisinde yer almakta olup, 1/1000 ölçekli uygulama İmar planında konut alanı lejantlıdır. Ayrık nizam, 3 kat, Hmax: 9,50m olacak şekilde yapılaşma koşullarının geçerli olduğu belirtilmiştir. Ayrıca yaklaşık 9 m2 yola terki bulunduğu şifahen öğrenilmiştir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.