Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Hatay Payas Karabacak İşhanı'nda 141 m2 Ofis

Bankadan 141m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
18415
Metre Kare:
141m2
Ada:
0
Parsel:
4003
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
27
Isıtma Sistemi:
Yok
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
Ruhsat Tarihi:
25.03.1993
Kullanım Durumu:
Boş
Bağımsız Bölüm:
13-14
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Karacami Mahallesi, Mevlüt Akkar Caddesi, Karabacak İşhanı No:20 Kat:3 D:13

Uzman Görüşü

13 no.lu taşınmazın cadde cepheli olması, şehir merkezine ve şehirler arası ana ulaşım yoluna yakın olmaları, çevresinde lise, ilkokul, zabıta müdürlüğü, belediye, PTT gibi çeşitli sosyal donatı alanları ve kamu kurumlarının bulunması, ulaşımın rahatça sağlanabilmesi taşınmazın avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: 13 ve 14 bağımsız bölüm numaralı meskenler; mimari projesine göre 3. katta bulunmakta olup, 13 no.lu mesken bina girişine göre sol ön cephede, 14 no.lu mesken sol arka cephede kalmaktadır. 13 no.lu bağımsız bölüm mimari projesine göre; 2 oda, mutfak, wc, antre ve 1 adet balkon bölümlerinden ibaret olup, yaklaşık 75 m2 brüt alanlıdır. 13 no.lu taşınmazın onaylı mimari projesinden farklı olarak, yerinde yapılan incelemesinde 14 no.lu taşınmaz ile birleştirilmiş olduğu görülmüş, wc bölümünden antre bölümüne yaklaşık 2m2 ufalma sağlanmış, wc bölümünden havalandırma boşluğuna yaklaşık 1.5m2 büyüme sağlanmış, antre bölümünde oda bölümleri doğru genişleme sağlanmış, mutfak bölümünden antre bölümüne genişleme sağlanmıştır. 14 no.lu bağımsız bölüm mimari projesine göre; 2 oda, mutfak, wc, antre ve 1 adet balkon bölümlerinden ibaret olup, yaklaşık 69 m2 brüt alanlıdır. 14 no.lu taşınmazın onaylı mimari projesinden farklı olarak, yerinde yapılan incelemesinde, 13 no.lu taşınmaz ile birleştirilmiş olduğu görülmüş, mutfak bölümünde oda ve antre bölümüne doğru büyüme sağlanmış, oda bölümlerinden antre bölümüne ufalma sağlanmış, balkon bölümünde oda bölümüne doğru ufalma sağlanmış olup, yapılan değişiklikler rapor ekinde kat planı üzerinde gösterilmiştir. tır.lerde plastik boya ile boyalıdır. Tavanlar; tüm mahallerde tavan boyalıdır. Taşınmazların iç mahal kapıları ve dış kapısı ahşap kapı, pencereleri PVC doğramadır. Taşınmazlar hali hazırda boş olup, daha önce ofis olarak kullanıldıkları görülmüştür. Taşınmazların bakım ihtiyacı mevcuttur. Bağımsız bölümler mesken nitelikli olup ofis olarak kullanılmaktadır, 2 ayrı tapu ile satılmaktadır. 

4003 parsel sayılı, 521 m2 alanlı, Arsa vasıflı ana taşınmazın, kat irtifakına esas, Payas Belediyesi’nde mevcut onaylı, tadilatlı mimari projesine göre, bodrum kat +zemin kat+ asma kat+ 3 normal kattan ibaret, 3/A yapı gurubunda, bitişik nizamda, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Binanın mimari projesine göre, bodrum katta; sığınak, zemin katta; 1 ve 2 no.lu dükkanlar 1. Katta; 3,4,5 ve 6 no.lu meskenler, 2. Katta; 7,8,9 ve 10 no.lu meskenler, 3. katta; 11,12,13 ve 14 no.lu meskenler olmak üzere binada toplamda 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın girişi batı cepheden, zemin kattan sağlanmakta olup, bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır.

Ulaşım: Karacami Mahallesi, Mevlüt Akkar Caddesi, No:20, Kat: 3, D No: 3.3 – 3.4 Payas / Hatay adresinde yer almaktadır. Taşınmazlara Ulaşım; Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi önünden, doğu istikametinde yaklaşık, 900m gidildikten sonra sola dönülüp, 170m gidildikten sonra sağda taşınmazların içinde bulunduğu binaya ulaşılır. Taşınmazların bulunduğu bölgede genellikle 4-6 katlı apartman tarzda konut+ticari yapılaşması bulunmaktadır. Konu taşınmazlar şehir merkezine kısmen yakın mesafede yer almaktadır. Bölgenin altyapısı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Ulaşım; özel araçlarla, ve şehir içi minibüsler ile sağlanabilmektedir.

Not: 25.03.1993 tarihli 1-32 sayılı "Yeni Yapı Ruhsatı" ve 25.03.1994 tarihli, 1-32 sayılı "Tadilat Ruhsatı" bulunmaktadır. Bağımsız bölümler mesken nitelikli olup ofis olarak kullanılmaktadır, 2 ayrı tapu ile satılmaktadır. 

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.