Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Gümüşhane Köse'de 3675 m2 Hazır Besi Çiftliği ve Arsası

Bankadan 2 3675m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15253
Oda Sayısı:
2
Metre Kare:
3675m2
Ada:
113
Parsel:
9
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
8
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
İskan Tarihi:
03/04/2015
Ruhsat Tarihi:
18/04/2012

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Gümüşhane İli, Köse İlçesi,Akbaba Köyü, 2319 parselde tarla

Uzman Görüşü

Köy merkezine yakın, arpa-buğday-yonca yetiştirmeye elverişli verimli arazi yapısına sahip bölgede, 33.527 m2 özel arazisi üzerinde kurulu üzerinde hazır besi çiftliği ile birlikte tamamı; yapıların bir kısmının ruhsatlı olması, köy yerleşkesine yakın konumlu olması, sulu tarıma uygun olması, kadastro yola  cephe olması, su, elektrik gibi alt yapılara sahip olması gibi avantajları bulunmaktadır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz Gümüşhane İli, Köse İlçesi, Akbaba köyü sınırları dahilinde yer almakta olup, 33.527,32 m2 yüz ölçümlü 113 ada 9 parsel tapuda "Tarım Arazisi" vasıflı taşınmazdır. Onaylı mimari proje göre parsel üzerinde besi alanı, revir alanı, süt sağım alanı, 2 katlı ev, silaj, gübre çukuru ve samanlık yapıları bulunmaktadır. Parsel üzerinde 1480 m2 besi damı, 385 m2 süt sağım ünitesi, 595 m2 revir binası, 540 m2 samanlık, 105 m2 silaj bölümü, 260 m2 gübre çukuru ve bulunmaktadır. Parsel, kadastro yoluna cepheli olup taşınmazın yakınında bulunan gölet sayesinde sulama ile ilgili sıkıntı bulunmamaktadır. Parsel üzerindeki yapıların genel özellikleri ise; Besi damı (Ahır): Yaklaşık 1480 m2 büyüklükte prefabrik ve dökme beton yardımı ile tamamlanmış olup zeminler şaplı halde, hayvanların besleneceği ve dinleneceği kısmın betonu dökülmüş makine aksamının montajı yapılmış ve çatı örtüsü yapılmıştır. Süt sağım ünitesi: Yaklaşık 385 m2 büyüklükte uzun kenarından besi damı ile birleşik olarak inşa edilmiş olup dış duvarları kapatılmış, zeminler şaplıdır. Islak zeminlerin seramik döşemesi tamamlanmış, çatı örtüsü yapılmış olup gerekli makine aksamının montajı yapılmıştır. Revir binası: Yaklaşık 595 m2 büyüklükte prefabrik olarak kısa kenarından besi damı ile birleşik olarak inşa edilmiş olup zeminleri şaplı halde, çatı örtüsü yapılmıştır. Samanlık binası: Yaklaşık 540 m2 büyüklükte 3 tarafı tuğla ile örülmüş olup sıvası yapılmamış, çatı örtüsü yapılmıştır. Silaj bölümü: Yaklaşık 105 m2 büyüklükte zemini toprak bitişik 4 kısımdan oluşan bir yapıdır. Dış duvarları kapatılmış olup çatı örtüsü henüz yapılmamıştır. Gübre çukuru: Yaklaşık 260 m2 büyüklükte ahırın yanında betonarme olarak inşa edilmiştir. Parsel üzerinde yer alan vaziyet planında işli olan 156 m2 taban oturumlu olmak üzere toplamda 312 m2 inşaat alanlı müstakil yapının dış cephesi 2 renk esaslı akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Parsel üzerinde toplam 3677 m2 kapalı alan bulunmakta olup söz konusu alanlardan 2 katlı ev, silaj çukuru ve gübre çukurunun ruhsatlandırılmadığı tespit edilmiştir. Bu neden ile parsel üzerinde yasal 3.000 m2 (ruhsatta 2933,65 m2 olarak belirtilmiş olup projesinden 3000 m2 olarak hesaplanmaktadır.) ve mevcut 3675 m2 kapalı alan bulunmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz Gümüşhane İli, Köse İlçesi, Akbaba köyü sınırları dahilinde yer almakta olup 33.527,32 m2 yüz ölçümlü 113 ada 9 parsel tapuda "Tarım Arazisi " vasıflı taşınmazdır. Gümüşhane İli Köse ilçesi referans alındığında Kelkit­Köse yolu Kelkit istikametinde yaklaşık 9. Km'de Akbaba Köyü yol ayrımına ulaşılır. Köy merkezinde konumlu cami referans alındığında kuzeybatı istikametinde ~2 km. mesafede 113 ada 9 nolu parsele ulaşılır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile gerçekleşmektedir.

Not: Taşınmazın 03/04/2015 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır. Taşınmazın 2319 olan parsel numarası 113 ada, 9 parsel olarak değişmiştir. Köse Kadastro Müdürlüğünde, Köse Belediyesinde ve Gümüşhane İl Özel İdaresinde yapılan incelemelerde söz konusu gayrimenkulün imar alanı dışında 1/100.000 çevre düzeni planda "Tarımsal" alan içerisinde yer aldığı, ayrıca plansız alanlar yönetmeliğine tabi olduğu tespit edilmiştir. Gümüşhane İl Özel idaresinde yapılan araştırmada konu parsel ile ilgili herhangi bir mevzi imar planı kaydı veya çalışması bulunmamaktadır.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.