Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Gümüşhane Köse'de 3677 m2 Hazır Besi Çiftliği ve Arsası

Bankadan 2 3677m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15253
Oda Sayısı:
2
Metre Kare:
3677m2
Ada:
113
Parsel:
9
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
8
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
İskan Tarihi:
03/04/2015
Ruhsat Tarihi:
18/04/2012

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Gümüşhane İli, Köse İlçesi,Akbaba Köyü, 2319 parselde tarla

Uzman Görüşü

Köy merkezine yakın, arpa-buğday-yonca yetiştirmeye elverişli verimli arazi yapısına sahip bölgede, 33.527 m2 özel arazisi üzerinde kurulu üzerinde hazır besi çiftliği ile birlikte tamamı; yapıların bir kısmının ruhsatlı olması, köy yerleşkesine yakın konumlu olması, sulu tarıma uygun olması, kadastro yola  cephe olması, su, elektrik gibi alt yapılara sahip olması gibi avantajları bulunmaktadır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz Gümüşhane İli, Köse İlçesi, Akbaba köyü sınırları dahilinde yer almakta olup, 33.527,32 m2 yüz ölçümlü 113 ada 9 parsel tapuda "Tarım Arazisi" vasıflı taşınmazdır. 

Taşınmaz güneydoğu cepheden kadastro yola cephe konumludur. Parsel üzerinde halihazırda tarım ve hayvancılık yapıları ile birlikte müstakil 2 katlı konut yapısı bulunmaktadır. 

Parsel üzerinde halihazırda 1.480 m² besi damı, 385 m² süt sağım ünitesi, 595 m² revir binası, 540 m² samanlık, 105 m² silaj bölümü, 260 m² gübre çukuru ve 156 m2 taban oturumlu toplam kullanım alanı balkon çıkmaları ile birlikte 312 m2 olan 2 katlı müstakil ev yapısı bulunmaktadır.

Parsel üzerinde mevcut yapıların toplam kullanım alanı 3677 m2 dir. Projede belirtilen yaklaşık 556 m2 gezi alanı mahalde inşa edilmemiştir. Ruhsat alanı 2933,65 m² olup 2 katlı müstakil konut yapısı silaj ve gübre çukurunun ruhsat alanına dahil edilmediği tespit edilmiştir. Taşınmazın projesi ile uyumlu olması sebebiyle proje üzerindeki kullanım alanları üzerinden yasal değer takdir edilmiştir. Ruhsatsız ilave yapılar mevcut değerlemede dikkate alınmıştır. Besi Damı: Yerleşim planı üzerinden yapılan incelemede söz konu taşınmaz brüt 1.480 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın dış cephesi bims imalat olup çatısı saç kaplamadır. Halihazırda dış cephesi sıvasızdır. Taşınmazın giriş kapısı demir doğramadır. Süt Sağım Ünitesi: Yerleşim planı üzerinden yapılan incelemede söz konu taşınmaz brüt 385 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın dış cephesi bims imalat olup çatısı saç kaplamadır. Halihazırda dış cephesi sıvasızdır. Revir binası: Yerleşim planı üzerinden yapılan incelemede söz konu taşınmaz brüt 595 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın dış cephesi bims imalat olup çatısı saç kaplamadır. Halihazırda dış cephesi sıvasızdır. Taşınmazın giriş kapısı demir doğramadır. Samanlık: Yerleşim planı üzerinden yapılan incelemede söz konu taşınmaz brüt 540 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın ön cephesi açık olup çatısı saç kaplamadır. Taşınmaz tuğla imalat olup sıvasızdır. Müstakil Konut Yapısı: Yerleşim planı üzerinden yapılan incelemede söz konu taşınmaz brüt 156 m2 taban oturumlu olup normal katta balkon çıkması birlikte toplamda 312 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın dış cephesi 2 renk esaslı akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. 

Ulaşım: Taşınmaz Gümüşhane İli, Köse İlçesi, Akbaba köyü sınırları dahilinde yer almakta olup 33.527,32 m2 yüz ölçümlü 113 ada 9 parsel tapuda "Tarım Arazisi " vasıflı taşınmazdır. Gümüşhane İli Köse ilçesi referans alındığında Kelkit­Köse yolu Kelkit istikametinde yaklaşık 9. Km'de Akbaba Köyü yol ayrımına ulaşılır. Köy merkezinde konumlu cami referans alındığında kuzeybatı istikametinde ~2 km. mesafede 113 ada 9 nolu parsele ulaşılır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile gerçekleşmektedir.

Not: Taşınmazın 03/04/2015 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır. Taşınmazın 2319 olan parsel numarası 113 ada, 9 parsel olarak değişmiştir. Köse Kadastro Müdürlüğünde, Köse Belediyesinde ve Gümüşhane İl Özel İdaresinde yapılan incelemelerde söz konusu gayrimenkulün imar alanı dışında 1/100.000 çevre düzeni planda "Tarımsal" alan içerisinde yer aldığı, ayrıca plansız alanlar yönetmeliğine tabi olduğu tespit edilmiştir. Gümüşhane İl Özel idaresinde yapılan araştırmada konu parsel ile ilgili herhangi bir mevzi imar planı kaydı veya çalışması bulunmamaktadır.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.