Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Giresun Merkez'de 192 m2 Fındık Bahçesi

Bankadan 192m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14574
Metre Kare:
192m2
Ada:
730
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kavaklar Mahallesi, Yıldızlar Sokak, No:33 MERKEZ/GİRESUN

Uzman Görüşü

Gedikkaya Caddesi ile irtibatlı Yıldız Sokak üzerinde konumlu, 192 m2 arsası üzerinde, 284 m2 müstakil bina; belediyenin tüm alt ve üst yapı sistemlerinden faydalanma, parselin imarlı olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler : Gayrimenkul 730 ada, 2 parseldeki, 192,51m² yüzölçümlü arsa üzerine yaklaşık 1970 yılında, ayrık nizam tarzında, betonarme yapı strüktüründe inşa edilmiş, zemin + 2 normal kattan oluşan bina bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cepheden zemin kattan sağlanmaktadır. Dışarıdan yapılan gözlemlere dayanarak binanın zemin,1.ve 2.normal katlarında olmak üzere her katta 1 adet mesken olduğu tespit edilmiştir. Giresun Kadastro Müdürlüğü'nde yapılan incelemede binanın kadastral parsele işli olduğu ve zeminde 88 m2 normal katlarda kuzey cephede yapılan 1 m. olduğu düşünülen çıkmaları ile normal katların yaklaşık 98 m2'er alanlı olduğu düşünülmektedir. Bu verilere dayanarak bina zemin+2 normal katta toplam 284 m2 brüt kullanım alanlı olduğu düşünülmektedir. Ancak binaya ait yasal evrak bulunmamaktadır. Tapu senedi fındık bahçesi olarak geçmekte olup, üzerindeki yapının başka bir kişiye şerhi bulunmaktadır. Binanın dışı boyalıdır. Müstakil kullanımlı bina ulaşım kolaylığı ve bahçeli olması açısından yatırım ve oturum amaçlı değerlendirilebilir.

Ulaşım : Taşınmaz, Giresun İli, Merkez İlçesi, Kavaklar Mahallesi, 730 ada, 2 parselde konumlu, 192,51 m² yüzölçümlü ‘Fındık Bahçesi’ vasıflı taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım için il merkez meydanından Atatürk Bulvarı boyunca batı istikametinde yaklaşık 2 km ilerlendikten sonra sağ tarafta bulunan Kardeş Şehir Sagae Caddesine sapılır ve bu cadde üzerinde yaklaşık 500 m ilerlendikten sonra sol tarafta bulunan Gedikkaya Caddesine dönülerek 500 m ilerlenir ve sağ tarafta bulunan Tutkun Sokak a girilir. Bu sokak üzerinde 200 m ilerlendikten sonra önce sağ tarafa sonra sol tarafa sapılır ve 50 m sonra taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın çevresinde benzer nitelikte gayrimenkuller bulunmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölge konut alanında kalmaktadır. Gayrimenkule özel ve toplu taşıma araçları ile her türlü mesafeden rahatça ulaşılabilir.

Not: Taşınmazı üzerindeki bina tapuda başka birinin üzerine tescillidir ancak tapusu fındık bahçesi olarak geçmektedir ve şerhli şekilde tapu devri yapılacaktır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.