Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Gebze Muallimköy Mahallesi'nde Hisseli 2 Katlı Bina ve Arsası

Şirketten 141m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23346
Metre Kare:
141m2
Ada:
605
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
7234/24869
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

MUALLİMKÖY MAHALLESİ, 4106 SOKAK NO:9 -9/1 GEBZE/ KOCAELİ

Açıklama

ÖzelliklerTaşınmaz  605 adada 1243,45 m² yüzölçümlü, 2 parsel üzerinde yer alan ‘’ Arsa’’ vasıflıdır. Topoğrafik olarak düz bir zemine, geometrik olarak yamuk forma sahiptir. Parselin doğu cephesi 4106. Sokağa cepheli olup, kuzey cephesi açılmamış imar yoluna cephelidir. Diğer cepheleri ise komşu parseller ile cephelidir. Parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında ayrık nizamda inşa edilmiş 2 adet 2 katlı bina bulunmaktadır. 

Tapu müdürlüğünde ve Gebze belediye arşivinde binalara ait herhangi bir ruhsat ve proje dosyası bulunmamaktadır. Parselin kuzey doğu kısmında 1 adet zemin katı ~171m2, 1. Katı ~194m2 alanlı toplam 365m2 alanlı bina ile, parselin kuzeybatı kısmında zemin katı ~56m2, 1. Katı ~64m2 alanlı toplam ~120m2 alanlı bina bulunmaktadır. Parsel üzerinde toplam ~485m2 alanlı yapı bulunmaktadır.  İç dekorasyon özellikleri tespit edilememiştir. Bina ölçüleri uydu görüntüleri yardımı ve mahallinde dışarıdan yapılan yaklaşık ölçümlerle tahmin ve takdir edilmiştir. 

Not : Bu parsel aleyhine 17 nolu parsel lehine geçit hakkı vardır.(Geçit hakkı alanlarında değişiklik vardır.)  BU PARSEL ALEYHİNE 1183 PARSEL LEHİNE 162 M2 LİK KISIMDA GEÇİT HAKKI VARDIR

Not: Taşınmaz 7234/24869'u hisseli olup arsadan hisseye düşen 361,70 m2'dir. 141,07 m2 yapı alanından hisseye düşen pay. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.