COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Edirne Merkez Yıldıram Beyazıt Mahallesinde 2 Adet Kagir Ev

Bankadan 2 110m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12506
Oda Sayısı 2
Metre Kare 110m2
Ada 1002
Parsel 6
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 47
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 636

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şehit Zikri Şahin Caddesi No: 17 ­ 19 Merkez / Edirne

Edirne Merkez Yıldıram Beyazıt Mahallesinde 2 Adet Kagir Ev

Açıklama

Şehit Zikri Şahin Caddesi üzerinde, 636.7m2 İMARLI ARSA üzerindeki 50 m² + 60 m² kullanım alanlı olmak üzere 2 adet yapı ile birlikte tamamı

Ulaşım: Yıldırım Beyazıt Mah. Şehit Zikri Şahin Caddesi No: 17 ­ 19 Merkez / Edirne açık adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için; bölgenin ana arterlerinden olan Talatpaşa Caddesi üzerinde, Yıldırım Mahallesi istikametinde devam edilirken, Gazmihal Köprüsü yanından geçildikten yaklaşık 300 m sonra sola dönülerek Şht. Zikri Şahin caddesine girilir. Taşınmazın bulunduğu parsel, girilen bu sokak üzerinde yaklaşık 400 m ileride sol tarafta yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge yeni gelişmek olan bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresi benzer nitelikli boş arsalar ve konut fonksiyonlu 2­3 katlı yapılar gelişmiştir. Yoğunlukla yapılar arsa sahiplerine ait olup, bölge genelinde yapıların herhangi bir belgelerinin bulunmadığı bilinmektedir. Söz konusu unsur bölge gelişimini olumsuz etkilemektedir.Bölgede büyük yatırım projeleri ve markalı konut projeleri bulunmamaktadır. Özel araç ile ulaşım rahattır. Bölge 4. derece deprem bölgesi sınıflandırmasına tabidir. Belediyenin sağladığı her türlü altyapı hizmetinden faydalanmaktadır.

Özellikler: Taşınmaz üzerine cins tashihi yapılmış, uydu ölçümleri ile uyumlu olarak 50 m² + 60 m² kullanım alanlı olmak üzere 2 adet yapı bulunmaktadır. Güncel imar durumuna göre güney kısımda yer alan yapının tamamının, kuzey kısımda yer alan yapının 15 m²'lik kısmının yol kısmında kaldığı tespit edilmiştir.

Taşınmaz; 636,70 m2 yüzölçümüne sahip arsa üzerinde yer almakta olup tapu kayıtlarında "Kargir İki Ev" nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz parsel topografik açıdan düz bir arazi üzerinde konumlu, doğu kanadından Şht. Zikri Şahin Caddesine yaklaşık 21 metre cephesi bulunmakta olup, diğer cepheleri komşu parseller ile sınırlandırılmıştır. Edirne Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü Arşivinde yapılan incelmede; 01.03.1973 tarih 21/23 sayılı yeni yapı ruhsatı ile mimari projesi bulunmaktadır. Taşınmaz parsel üzerinde tek katlı 2 adet kargir ev tespit edilmiştir. Edirne Kadastro Müdürlüğü'nde yapılan incelemelere göre parsel üzerinde paftasında işli; parselin kuzey ve güney kısmında yer alan 2 adet yapı olduğu görünmektedir. Uydu ölçümleri ile uyumlu olarak 50 m² + 60 m² kullanım alanlı olmak üzere 2 adet yapı bulunmaktadır. Taşınmazın güney kanadında yer alan bina, onaylı mimari projesine göre; antre, 2 oda, banyo ve wc hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 45 m² kullanım alanlıdır. Meskenin iç kullanım özellikleri, vasat olarak kabul edilmiştir. Taşınmazların dış cephesi boyalı, çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Edirne Belediye İmar İşleri Müdürlüğü'nden alınan şifahi bilgiye göre; taşınmaz parselin, güney kanadın yer alan yapının tamamı, kuzey kanadında yer alan yapının ise yaklaşık 15 m2 kısmı imar yolunda kaldığı, taşınmaz parselin toplam yaklaşık 285 m2 yola terki olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Bu sebeple parsel üzerinde yer alan yapılar ve yola terk miktarları değerlemede dikkate alınmamıştır.

Not: 01/03/1973 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.