COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Yenişehir Galeria AVM'de 91m2 Dükkan

Bankadan 91m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14965
Metre Kare 91m2
Ada 976
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 26
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 11
Ruhsat Tarihi 23/03/1994
Bağımsız Bölüm 173
Bulunduğu Kat 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yenişehir Mahallesi, Elazığ Bulvarı, Galeria AVM, No:6, Kat:2, Dükkan No:173, Yenişehir/DİYARBAKIR

>

Uzman Görüşü

Mimar Sinan Caddesi ile, Elazığ Caddesinin kesişiminde konumlu, AVM ana girişine göre ikinci katta sol kol üzerinde, yerler seramik, duvarlar saten alçı üzeri boyalı olup, tavan alçıpan Brüt 91 m2 dükkan; altyapısı tamamlanmış merkezi bir bölgede yer alma, ana ulaşım akslarına ve sosyal donatılara yakın mesafede yer alma gibi olanaklara sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmazın bulunduğu 976 ada, 4 parsel 6.092 m2 alanlı olup tapuda ARSA niteliklidir. Taşınmaza TKGM Web Tapu Portalına yüklenmemiş olup Yenişehir Tapu Müdürlüğünde yapılan incelemede konu taşınmazın arşiv dosyası hasar görmüş (yırtılmış) ve konu taşınmaza ait kat planlarının eksik olduğu görülmüştür. Yenişehir belediyesinde yapılan incelemede ise ana taşınmaza ait tadilat projesi bulunamamış yeni yapı ruhsatına esas mimari projesinde ise konu taşınmazın konum tespiti ve projesine (Tadilat Projesi) uygunluğu tespit edilememiştir. Konu 976 ada, 4 parsel üzerinde (Eski Ada/Parsel: 25/29) Blok nizamda, betonarme karkas yapı strüktüründe inşa edilmiş, B+Z+11 NK olarak inşa edilmiş 4 adet blok (A, B, C ve D) bulunmaktadır. Yapı bloğunun Bodrum + Zemin + 1. Kat + 2. Katlarında 181 adet mağazadan oluşan Galeria AVM bulunmakta olup bodrum katta, kazan dairesi, kafeterya alanları ve 46 adet mağaza; zemin katta, AVM’ye ait 3 adet giriş, ABCD bloklara ait girişler ve 46 adet mağaza; 1. normal katta 64 adet mağaza ve 2. normal katta 25 adet mağaza yer almaktadır. Bina dış cephesi, AVM kısmında granit seramik kaplı; diğer kısımlarda akrilik dış cephe boyalıdır. AVM giriş holü ve kat sahanlıkları zeminleri seramik döşeli olup merdiven kısımları mermer döşelidir. AVM bölümünde 2 adet yürüyen merdiven mevcut olup faal olmadığı görülmüştür. AVM içerisinde duvarlar, plastik boyalıdır. AVM bölümünde doluluk çok düşük seviyede olup, bu durum risk unsuru oluşturmaktadır. 

Ulaşım: Tarif olarak; Elazığ Bulvarı üzerinde Dağkapı Meydanından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi istikametine ilerlenilir. Değerleme konusu taşınmazın yer aldığı 976/4 parsel, konu bulvar üzerinde yaklaşık 320 m ilerlendikten sonra sağ kolda 6 dış kapı no ile yer almaktadır. 

Not: 23.03.1994 tarih, 1994/31 sayılı Yeni Yapı Ruhsatı kaydı bulunmaktadır. Taşınmazın tapu vasfı FAST FOOD DÜKKANI'dır. 'Askeri Güvenlik Bölgesi İçindedir.' şerhi vardır.  Taşınmazı için bankaya ödenmesi gereken tutar 48.000 TL, müteahhittin borcundan kaynaklı daire başına 6,800 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.