0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Sur Bağıvar Mahallesi'nde 15 Dönüm Tarla

Bankadan 15250m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17205
Metre Kare:
15250m2
Ada:
0
Parsel:
440
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Bağıvar Mahallesi Dicle Mevkisi 440 parsel Sur/Diyarbakır

Uzman Görüşü

Taşınmazın bulunduğu bölgede altyapı olarak yol, elektrik, kanalizasyon vs. olanakların kısmi olarak bulunması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: 0 ada 440 parselde yer alan taşınmaz 15250 m2 alanlı olup susuz tarla vasfındadır. Parsel düz ve düşük eğimli bir topoğrafik yapıda olup geometrik olarak yamuk-amorf şekline benzemektedir. Taşınmazın güneybatı ham toprak yola cephesi bulunmaktadır. Diğer yönlerdeki cephelerinde ise komşu parseller ile çevrilidir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve parsel sınırlarını gösterir çit tel örgü vb. herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz kuru tarım yapıldığı gözlenmiş olup hali hazırda Dicle Nehrinden sulama imkanı olacağı öngörülmektedir. Taşınmaz ekili olup taşınmazda üretim sezonunda buğday yetiştiriciliği tercih edilmiştir.

Ulaşım: Bağıvar Mahallesi Dicle Mevkisi 440 parsel Sur/Diyarbakır adresinde konumludur. Mahalle merkezine 1 km ve Diyarbakır Mardin yoluna 2,3 km mesafededir. Taşınmaza ulaşım için Yeni Mardin yolundan Bağivar Mah girilir. Karpuzlu köy yolunda 500 metre doğu istikametinde ilerlerken taşınmaz Bağivar mahallesinin güneydoğusunda 440 parsellerde konumludur. Konu taşınmazın bulunduğu bölge genelde tarımsal amaçlı kullanılan kuru tarlaların yoğun sulu tarla ise seyrek olduğu bir bölgededir. Tarlalar genellikle kuruda buğday-mercimek-arpa hasadı sulu tarlada ise pamuk ve mısır yapılmaktadır. Köyde parsel çevre yolları açılmamış olup taşınmaza yan parsellerden geçen asfalt yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Bölgede altyapı olarak yol elektrik, kanalizasyon vs. olanakları kısmi olarak bulunmakta olup dicle nehri sulama imkanı sağlandığı düşünülmektedir. Konu taşınmazlara ulaşım özel araç ile sağlanabilmektedir. Bölge orta gelir grubuna sahip yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Not: Sur Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemede alınan bilgiye göre taşınmaz 1/25000 ölçekli Uygulama İmar planı dışında tarım alanı ham kadastro parsel niteliğinde olup plansız alanlar tip imar yönetmeliğine tabidir. Taşınmaz Köy yerleşik alanı dışında konumludur. Taşınmazın. ada/parsel bazında yerinin doğruluğu Kadastro Müdürlüğünde tarafımıza gösterilen ancak ibraz edilmeyen kadastro paftası ile CBS görüntüsünün aynı olduğu beyanı üzerine CBS görüntüsünün zemine aplike edilmesiyle tespit ve teyit edilmiştir. Sur Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemelerde taşınmazın 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planına göre Tarım Arazisi ve sulak alan ekolojik etkilenme bölge sınırı olarak belirlenen bölgede konumlu olduğu öğrenilmiştir. Tarla üzerindeki ağaçların durumu ve verimliliği bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.