Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Kayapınar'da 49 m2 Dükkan

Bankadan 49m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14906
Metre Kare:
49m2
Ada:
127
Parsel:
6
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
11
Isıtma Sistemi:
Kombili
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
8
Ruhsat Tarihi:
01/10/2003
Bağımsız Bölüm:
22
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Pelas Mh, Diclekent Bulvarı, 237.Sk, SEferoğlu 8 Apt, No:10/B Blok Zemin No:22 Kayapınar/D.bakır

Uzman Görüşü

Diclekent Bulvarına yakın, orta ve üst gelir grubu tarafından tercih edilen bölgede, okul-cami-villalar ve koleje de yakın 44 m2 zemin kat dükkan; ulaşımının rahat olması, tamamlanmış altyapı avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: 22 b.b. nolu dükkan onaylı mimari projesine göre brüt 49 m2 alana sahiptir. Dükkan 237. Sokağa 5.70 m. cephelidir. İç mekan özellikleri bilinmemektedir.

Ana taşınmaz arsa ve bu arsa üzerinde yer alan 2 adet (A­B) betonarme bloktan ibarettir. Taşınmaz B Blokta yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu B Blok bodrum+zemin+7 normal katlıdır. B Bloğun bodrum katında sığınak, kazan dairesi, havalandırma odası ve 26 b.b. no.lu depo, zemin katında 4 adet dükkan, kapıcı dairesi ve bina girişi, normal katlarında ise 3’er adet mesken olmak üzere toplam 26 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. B Bloğun dış cephesi boya kaplamadır. Giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Elektrik, su, asansör ve doğalgaz tesisatları faaldir. Sitenin etrafı betonarme duvar üzeri demir korkulukla çevrilmiştir.

Yakın çevresinde Vali Kurt İsmail Paşa Ortaokulu, Kayapınar Evlendirme Dairesi ve benzer niteliklerde siteler bulunmaktadır. Belediye ve kamu kuruluşlarının mevcut her türlü alt yapı sistemi ve hizmetinden faydalanılmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz; Diyarbakır ili, merkez Kayapınar ilçesi, Peyas Mahallesi, 237. Sokak, Seferoğlu Sitesi, B Blok (Bina No:8) Zemin Kat No:22 adresindedir. Değerleme konusu taşınmaza ulaşım için; Diyarbakır ilinin ana ulaşım arterlerinden olan Şanlıurfa Bulvarı ile Diclekent Bulvarının kesişme noktası (Tesisler Kavşağı)’na çıkılır. Diclekent Bulvarı üzerinde kuzeybatı istikametinde yaklaşık 1.1 km ilerleyip sol kol üzerinde bulunan 237. Sokağa dönülür. Güneybatı istikametinde yaklaşık 200 m. ilerledikten sonra sağ kol üzerinde değerleme konusu taşınmazın bulunduğu Seferoğlu Sitesine ulaşılmaktadır. Toplu taşıma araçları ve özel araçlarla ulaşımı sağlanmaktadır.

Not: Taşınmazın 01/10/2003 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Kayapınar Belediyesinde yapılan incelemede taşınmazın bulunduğu parselin imar durumu itibariyle ayrık nizam 8 kat müsaadeli konut+ticari alanda kaldığı ilgili memur tarafından şifahen belirtilmiştir.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.