0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Ergani Doğanköy Mahallesi'nde 130 DönümTarla

Bankadan 132452m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15104
Metre Kare:
132452m2
Ada:
147
Parsel:
23
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Doğan Köyü, 147 Ada 23 Parsel Ergani/Diyarbakır

Uzman Görüşü

Buğday, arpa, mercimek, pamuk ve mısır ekilen bölgede, dörtgen şekle, düzgün ve engebesiz bir arazi yapısına sahip, kadastral yola cepheli 132452.28 m2 müstakil tarla; köye ve ilçe merkezine yakın olması, ana caddeye yakın olması ve verimli toprak yapısına sahip olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Parsel arazi toplulaştırmaya alınmıştır, işlemler devam etmektedir. Alıcı adayı bunu bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Özellikler: Taşınmaz 132.452,28 m2 yüzölçümüne sahiptir. Niteliği “Susuz Tarla” olarak tescil edilmiştir. Parsel üzerinde hali hazırda pamuk ekilmiştir. Parsel üzerinde sondaj kuyusu olup sulu tarım yapılmaktadır. Parsel güney cephesinde 147 ada 24 no`lu parsel, doğu cephesinde 145 ada 2 ada 2 no`lu parsel, kuzey cephesinde 147 ada 19, 20 ve 22 no`lu parseller ve batı cephesinde kadastral yol ile çevrilidir. Yerinde parselin sınırlarını belirleyici herhangi bir tel örgü, çit, vb. bulunmamaktadır. Parsel batı cephesinde kadastral yola yaklaşık 157 metre cepheli olup, derinliği ise ortalama 880 metre uzunluğundadır. Doğan Köyü içerisinde yer alan parsel sosyal donatı alanlarına görece uzak durumdadır. Parsel hafif eğimli bir topografik yapıya ve dikdörtgene benzer bir geometrik forma sahiptir. 

Ulaşım: Diyarbakır İli, Ergani İlçesi, Doğan Köyü`nde yer alan 147 ada 23 no`lu parseldir. Taşınmaza ulaşım için, Şanlıurfa Bulvarı üzerinden batı istikameti yönünde ilerlerken sağ kola Doğan Köyü yoluna girilerek yaklaşık 15 km ilerledikten sonra yolun solunda taşınmaza ulaşılmaktadır. Yakın çevresinde 1­2 katlı müstakil yapıların bulunduğu köy yerleşim alanları, boş ve ekili/dikili parseller bulunmaktadır. Taşınmaz, Ergani Belediyesi sınırları içerisinde kalmakta olup, bölgeye ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır.

 Not: Diyarbakır İl Özel İdaresi'nde yapılan incelemelerde şifahen edinilen bilgilere göre parsel “Plansız Alan” içerisinde kalmaktadır. Parselin yerleşik alan sınırları belirlenmemiş olup, kadastral yola cephesi bulunmaktadır. 3083 sayılı yasanın 6. maddesine gereğince kısıtlıdır şerhi vardır, Bu Kanunda belirtilen amaçları gerçekleştirmek üzere uygulama alanlarında ilgili kuruluşça, isteğe bağlı veya maliklerin muvafakatı aranmaksızın arazi toplulaştırılması yapılmaktadır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.