Depremden etkilenen 10 ilde, benzer felaketlerin önüne geçebilmek adına tüm gayrimenkulleri inceleterek satışa sunuyoruz
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Ergani Doğanköy Mahallesi'nde 130 DönümTarla

Bankadan 132452m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15104
Metre Kare:
132452m2
Ada:
147
Parsel:
23
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Doğan Köyü, 147 Ada 23 Parsel Ergani/Diyarbakır

Uzman Görüşü

Buğday, arpa, mercimek, pamuk ve mısır ekilen bölgede, dörtgen şekle, düzgün ve engebesiz bir arazi yapısına sahip, kadastral yola cepheli 132452.28 m2 müstakil tarla; köye ve ilçe merkezine yakın olması, ana caddeye yakın olması ve verimli toprak yapısına sahip olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Parsel arazi toplulaştırmaya alınmıştır, işlemler devam etmektedir. Alıcı adayı bunu bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Özellikler: Taşınmaz boş parsel olup herhangi bir proje ya da ruhsat mevcut değildir. Taşınmaz Doğan köyüne göre doğu konumda dikdörtgen form şeklindedir. Taşınmaza yakın konumda tarlaların kuyu yardımıyla sulu tarım arazilere elverişli olduğu, değerlemesi yapılan taşınmaz üzerinde kuyu ya da sulama ile ilgili ekipmanlar görülemediği için susuz tarıma elverişli olduğu gözlenmiştir. Taşınmaz üzerinde ekili ürün görülememiştir. Parsel sınırlarını gösterir çit tel örgü vb. herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

Ulaşım: Diyarbakır İli, Ergani İlçesi, Doğan Köyü`nde yer alan 147 ada 23 no`lu parseldir. Taşınmaza ulaşım için, Şanlıurfa Bulvarı üzerinden batı istikameti yönünde ilerlerken sağ kola Doğan Köyü yoluna girilerek yaklaşık 15 km ilerledikten sonra yolun solunda taşınmaza ulaşılmaktadır. Yakın çevresinde 1­2 katlı müstakil yapıların bulunduğu köy yerleşim alanları, boş ve ekili/dikili parseller bulunmaktadır. Taşınmaz, Ergani Belediyesi sınırları içerisinde kalmakta olup, bölgeye ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır.

Not: Diyarbakır İl Özel İdaresi'nde yapılan incelemelerde şifahen edinilen bilgilere göre parsel “Plansız Alan” içerisinde kalmaktadır. Parselin yerleşik alan sınırları belirlenmemiş olup, kadastral yola cephesi bulunmaktadır. 3083 sayılı yasanın 6. maddesine gereğince kısıtlıdır şerhi vardır, Bu Kanunda belirtilen amaçları gerçekleştirmek üzere uygulama alanlarında ilgili kuruluşça, isteğe bağlı veya maliklerin muvafakatı aranmaksızın arazi toplulaştırılması yapılmaktadır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.