Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Bağlar Özdemir Mahallesi Buğday Pazarı'nda 40 m2 Dükkan

Bankadan 40m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14472
Metre Kare:
40m2
Ada:
4705
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
17
Isıtma Sistemi:
Kombili
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Ruhsat Tarihi:
25/10/2002
Bağımsız Bölüm:
5, 8
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Özdemir Mahallesi, Yeni Mardin Bulvarı 4.km, Buğday Pazarı, No:201 D: 8 Bağlar /Diyarbakır

Uzman Görüşü

Yeni Mardin Yoluna cepheli Buğday Pazarı sitesinde, Minibüs güzergahlarına çok yakın mesafede, Mercedes Benz Yetkili Servisi, Yedi Emin Otopark Kır Düğün Salonuna yakın konumda 40 m2 dükkan; Diyarbakır Bulvarı üzerinde konumlu olması, cadde üzerinde olması, tercih edilen bir bölgede yer alması, Buğday Pazarı sitesine içerisinde yer alması, ulaşılabilirliğinin iyi olması, bulvara cepheli parselde yer alması, yol kotunun yüksek olması sebebiyle reklam  ve tabela fırsatlarının sadece 1.katta iyi olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz, F5 Blok 5 numaralı bağımsız bölüm, onaylı mimari projesine ve yerindeki incelemelere göre 1.normal katta, parselin güneybatısında, güney yönünden 7.sırada konumlanmış olan, batı cepheli dükkandır. Taşınmaz tek katlı olarak inşa edilmiş olup, yaklaşık 3,75 m genişlik ve 4,50 m derinliğe sahip olup 20.00 m2 brüt kullanım alanında tek hacimde dükkan bölümünden oluşmaktadır. Taşınmazın hemen yanında yer alan F4 Blok 8 numaralı bağımsız bölüm, onaylı mimari projesine ve yerindeki incelemelere göre 1.normal katta, parselin güneybatısında, güney yönünden 8.sırada konumlanmış olan, batı cepheli dükkandır. Taşınmaz tek katlı olarak inşa edilmiş olup, yaklaşık 3,75 m genişlik ve 4,50 m derinliğe sahip olup 20.00 m2 brüt kullanım alanında tek hacimde dükkan bölümünden oluşmaktadır. Projesinden farklı olarak bu iki dükkan mahallinde ayırıcı duvarın kaldırılması suretiyle birleştirilmiştir. Yapılan farklılığın basit tadilat ile projesine dönüştürülmesinin mümkün olduğu düşünülmektedir. Dükkan halihazırda boş olup kullanılmamaktadır. İç mekan özellikleri bilinmemektedir ancak dışardan yapılan incelemede projesine göre bağımsız bölümün konumlu olduğu kısımda dış özellikler bakımından uyumsuzluk olmadığı görülmüştür.

F4 Blok 8 numaralı bağımsız bölüm, onaylı mimari projesine ve yerindeki incelemelere göre 1.normal katta, parselin güneybatısında, güney yönünden 8.sırada konumlanmış olan, batı cepheli dükkandır. Taşınmaz tek katlı olarak inşa edilmiş olup, yaklaşık 3,75 m genişlik, yaklaşık 4,50 m derinliğe sahip olup 20.00 m2 brüt kullanım alanında tek hacimde dükkan bölümünden oluşmaktadır.//Projesinden farklı olarak mahallinde yan tarafında yer alan değerleme kapsamında 5 numaralı bağımsız bölüm ile ayırıcı duvarın kaldırılması suretiyle birleştirildiği görülmüştür. Yapılan farklılığın basit tadilat ile projesine dönüştürülmesinin mümkün olduğu düşünülmektedir. Dükkan halihazırda boş olup kullanılmamaktadır.

Taşınmazın bulunduğu site, 25828.70 m2 arsa üzerinde, betonarme karkas sistemde, serbest nizamda, 3/A yapı sınıfında inşa edilmiş 9 adet blok (A1, A2, A3, A4, B1, B2, C, C1, C2, C3, C4, C5, C6, D1, D2, E, F1, F2, F3, F4, F5, G, H, I Blok) ve 1 adet sosyal tesis binasından oluşmakta olup sitede yatay kat irtifakı kuruludur. Taşınmazın konumlu olduğu F4 ve F5 Blok, parselin güneybatı cephesinde yola cepheli köşede ve güneyden 7. ve 8. sırada konumlanmış zemin+1.normal katlı olarak inşa edilmiş ve büro/ofis olarak kullanılmakta olup ön vitrinleri alüminyum doğrama, dış cephesi ise akrilik esaslı boyadır. Diğer bloklar ise ambar olarak kullanılmakta olup, dış cepheleri perde beton, giriş bölümleri ise sac darabadır.

Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle az yoğunluklu yapılaşma söz konusu olup yeni yapı yapılaşmalar ticari amaçlı ve zemin +1 ile 2 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yakın çevresi ticari ve boş parseller yer almaktadır. Özel Eflatun Koleji, Çarıklı Köyü, Diyarbakır­-Mardin Bulvarı gibi kamusal kullanımlar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır. Bölgenin teknik alt ve üst yapı bakımından herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz, Özdemir Mah. Yeni Mardin Bul. Buğday Pazarı Sitesinde No: 169 FBN Bağlar / Diyarbakır açık adres ve sınırları dahilinde, 4705 ada 1 parsel üzerine inşa edilmiş toplam 23 bloktan oluşan F4 VE F5 Blok içerisinde yer almaktadır. Taşınmaza Diyarbakır-­Mardin Bulvarından Nazım Çarıklı köyü istikameti yönünde ilerlerken solda yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile de taşınmaza ulaşım mümkündür.

Not: Taşınmazın, 25/10/2002 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Ayrı iki tapulu dükkan vasıflı 5 ve 8 nolu bağımsız bölümler birlikte satılmaktadır. Projesinden farklı olarak bu iki dükkan mahallinde ayırıcı duvarın kaldırılması suretiyle birleştirilmiştir.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.