0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Bağlar Özdemir Mahallesi Buğday Pazarı'nda 40 m2 Dükkan

Bankadan 40m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14472
Metre Kare:
40m2
Ada:
4705
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
17
Isıtma Sistemi:
Kombili
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Ruhsat Tarihi:
25/10/2002
Bağımsız Bölüm:
5, 8
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Özdemir Mahallesi, Yeni Mardin Bulvarı 4.km, Buğday Pazarı, No:201 D: 8 Bağlar /Diyarbakır

Uzman Görüşü

Yeni Mardin Yoluna cepheli Buğday Pazarı sitesinde, Minibüs güzergahlarına çok yakın mesafede, Mercedes Benz Yetkili Servisi, Yedi Emin Otopark Kır Düğün Salonuna yakın konumda 40 m2 dükkan; Diyarbakır Bulvarı üzerinde konumlu olması, cadde üzerinde olması, tercih edilen bir bölgede yer alması, Buğday Pazarı sitesine içerisinde yer alması, ulaşılabilirliğinin iyi olması, bulvara cepheli parselde yer alması, yol kotunun yüksek olması sebebiyle reklam  ve tabela fırsatlarının sadece 1.katta iyi olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz, F5 Blok 5 numaralı bağımsız bölüm, onaylı mimari projesine ve yerindeki incelemelere göre 1.normal katta, parselin güneybatısında, güney yönünden 7.sırada konumlanmış olan, batı cepheli dükkandır. Taşınmaz tek katlı olarak inşa edilmiş olup, yaklaşık 3,75 m genişlik ve 4,50 m derinliğe sahip olup 20.00 m2 brüt kullanım alanında tek hacimde dükkan bölümünden oluşmaktadır. Taşınmazın hemen yanında yer alan F4 Blok 8 numaralı bağımsız bölüm, onaylı mimari projesine ve yerindeki incelemelere göre 1.normal katta, parselin güneybatısında, güney yönünden 8.sırada konumlanmış olan, batı cepheli dükkandır. Taşınmaz tek katlı olarak inşa edilmiş olup, yaklaşık 3,75 m genişlik ve 4,50 m derinliğe sahip olup 20.00 m2 brüt kullanım alanında tek hacimde dükkan bölümünden oluşmaktadır. Projesinden farklı olarak bu iki dükkan mahallinde ayırıcı duvarın kaldırılması suretiyle birleştirilmiştir. Yapılan farklılığın basit tadilat ile projesine dönüştürülmesinin mümkün olduğu düşünülmektedir. Dükkan halihazırda boş olup kullanılmamaktadır. İç mekan özellikleri bilinmemektedir ancak dışardan yapılan incelemede projesine göre bağımsız bölümün konumlu olduğu kısımda dış özellikler bakımından uyumsuzluk olmadığı görülmüştür.

F4 Blok 8 numaralı bağımsız bölüm, onaylı mimari projesine ve yerindeki incelemelere göre 1.normal katta, parselin güneybatısında, güney yönünden 8.sırada konumlanmış olan, batı cepheli dükkandır. Taşınmaz tek katlı olarak inşa edilmiş olup, yaklaşık 3,75 m genişlik, yaklaşık 4,50 m derinliğe sahip olup 20.00 m2 brüt kullanım alanında tek hacimde dükkan bölümünden oluşmaktadır.//Projesinden farklı olarak mahallinde yan tarafında yer alan değerleme kapsamında 5 numaralı bağımsız bölüm ile ayırıcı duvarın kaldırılması suretiyle birleştirildiği görülmüştür. Yapılan farklılığın basit tadilat ile projesine dönüştürülmesinin mümkün olduğu düşünülmektedir. Dükkan halihazırda boş olup kullanılmamaktadır.

Taşınmazın bulunduğu site, 25828.70 m2 arsa üzerinde, betonarme karkas sistemde, serbest nizamda, 3/A yapı sınıfında inşa edilmiş 9 adet blok (A1, A2, A3, A4, B1, B2, C, C1, C2, C3, C4, C5, C6, D1, D2, E, F1, F2, F3, F4, F5, G, H, I Blok) ve 1 adet sosyal tesis binasından oluşmakta olup sitede yatay kat irtifakı kuruludur. Taşınmazın konumlu olduğu F4 ve F5 Blok, parselin güneybatı cephesinde yola cepheli köşede ve güneyden 7. ve 8. sırada konumlanmış zemin+1.normal katlı olarak inşa edilmiş ve büro/ofis olarak kullanılmakta olup ön vitrinleri alüminyum doğrama, dış cephesi ise akrilik esaslı boyadır. Diğer bloklar ise ambar olarak kullanılmakta olup, dış cepheleri perde beton, giriş bölümleri ise sac darabadır.

Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle az yoğunluklu yapılaşma söz konusu olup yeni yapı yapılaşmalar ticari amaçlı ve zemin +1 ile 2 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yakın çevresi ticari ve boş parseller yer almaktadır. Özel Eflatun Koleji, Çarıklı Köyü, Diyarbakır­-Mardin Bulvarı gibi kamusal kullanımlar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır. Bölgenin teknik alt ve üst yapı bakımından herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz, Özdemir Mah. Yeni Mardin Bul. Buğday Pazarı Sitesinde No: 169 FBN Bağlar / Diyarbakır açık adres ve sınırları dahilinde, 4705 ada 1 parsel üzerine inşa edilmiş toplam 23 bloktan oluşan F4 VE F5 Blok içerisinde yer almaktadır. Taşınmaza Diyarbakır-­Mardin Bulvarından Nazım Çarıklı köyü istikameti yönünde ilerlerken solda yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile de taşınmaza ulaşım mümkündür.

Not: Taşınmazın, 25/10/2002 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Ayrı iki tapulu dükkan vasıflı 5 ve 8 nolu bağımsız bölümler birlikte satılmaktadır. Projesinden farklı olarak bu iki dükkan mahallinde ayırıcı duvarın kaldırılması suretiyle birleştirilmiştir.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.