Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Bitlis Tatvan Karşıyaka Mahallesinde 840 m2 İmarlı Arsa

Bankadan 840m2

Özellikler

Tapu no 11040
Ada 995
Parsel 9
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.25
Emsal 1.00

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Karşıyaka Mahallesi, Bulakbaşı Mevkii, 995 ada 9 nolu parsel

Bitlis Tatvan Karşıyaka Mahallesinde 840 m2 İmarlı Arsa

Açıklama

Ulaşım:  Karşıyaka Mahallesi, Bulakbaşı Mevkii, 995 ada 9 nolu parselde yer alan Arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım için Tatvan ilçe merkezinden Bitlis-­Ahlat karayolu güzergahında yer alan Mekke Cami referans olarak alındığında Şifa Caddesi üzerinde kuzeybatı istikametinde yaklaşık 465 m ilerlenir. Daha sonra sağ kolda yer alan yola sapılarak kuzeybatı istikametinde yaklaşık 120 m ilerlenerek sağ kolda yer alan konu taşınmaza ulaşılmış olunur. Taşınmazın yakın çevresinde benzer nitelikte ve benzer imar durumuna sahip çok sayıda boş arsa ile müstakil tarzda bahçeli evler bulunmakta olup yaklaşık 250 m güneydoğusunda Tatvan Meslek Yüksekokulu, yaklaşık 300 m güneyinde Bitlis-­Ahlat Karayolu, yaklaşık 485 m güneydoğusunda Mekke Camii, yaklaşık 550 m güneydoğusunda Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü binası, yaklaşık 625 m güneydoğusunda Karşıyaka Ortaokulu, yaklaşık 1.350 m güneybatısında belediye binası, yaklaşık 1,5 km güneydoğusunda Van Gölü ve yaklaşık 1.7 km güneybatısında Tatvan Sanayi Sitesi yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım; yaklaşık 600 m mesafeye kadar toplu taşıma araçları ile sağlanmakta olup kalan mesafe özel araçlarla veya yürüme ile sağlanmaktadır. Taşınmaza ulaşımı sağlayan yolların büyük bir kısmı asfalt olup yaklaşık 120 m kadar kısmı toprak yoldur. Bölgedeki alt yapı çalışmaları eksiktir. Taşınmazın yer aldığı muhitti genelde alt ve orta gelir düzeyine sahip kişiler konut amaçlı olarak tercih etmektedir. Bölgede yapılaşma düşük düzeyde olup yapılaşma gittikçe artmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge gelişmekte olan bir bölge olup sosyal donatı alanları ekspertiz tarihi itibariyle eksiktir. Günlük ihtiyaçlar yakın konumdaki marketlerden, haftalık ve aylık ihtiyaçlar ise ilçe merkezindeki orta ve büyük ölçekli ticari birimlerden sağlanabilmektedir.

Özellikler: Konu taşınmazın yer aldığı parselin yüzölçümü 840,92 m² olup parsel geometrik olarak düzgün olmayan çokgen formundadır. Parselin güneybatısında yer alan 20 m genişliğindeki imar yoluna yaklaşık 18,5 m cephesi bulunmakta olup ara parselde konumludur. Parsel eğimi azdır. Parsel etrafı açık konumda olup parsel üzerinde herhangi bir yapı veya yapılaşma bulunmamaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir ürün yetiştiriciliği yapılmamaktadır. Parselin elektrik ve telefon alt yapısı tam olup diğer alt yapı hizmetleri eksiktir.

Not: Taşınmazın imar durumu Konut lejantlı, Ayrık nizam, 4 kat, TAKS= 0,25 KAKS= 1,00 olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.