Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Bilecik Merkez'de 1/4 Hisseli Arsa Payı

Bankadan 96m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15224
Metre Kare:
96m2
Ada:
777
Parsel:
9
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
0.3
Emsal:
0.65

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

İsmetpaşa Mahallesi, Hizmet Sokak, Bilir Apartmanı, No: 21/1, D: 4, Merkez/BİLECİK

Uzman Görüşü

Kolay ulaşılabilir bir lokasyonda, orta ve üst gelir grubuna hitap eden nezih semtte, müstakil konforunda her katta tek daire şerefiyesine sahip az katlı binada yer alma avantajlarına sahip 3 oda salon 3 balkonlu 120,00 m2 olarak projelendirilmemiş, henüz inşa edilmemiş daireye düşen 1/4 arsa payı. 

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz, 1/4 arsa paylı, 3.kat 4 nolu konut vasıflı inşa edilmemiş taşınmazdır. Mimari projesine göre 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, antre, hol, wc, 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 120 m2 alanlıdır. Mevcut durumda, 4 nolu bağımsız bölümün bulunduğu 3.normal katın inşa edilmediği tespit edilmiştir. 777 Ada, 9 Parsel numaralı, 385.00 m² alanlıdır. Parsel üzerinde; tek blok olarak, betonarme yapı cinsinde, bitişik nizamda, Zemin + 1 Normal kat 2000 yılında inşa edilmiş 1 adet 2 katlı bina bulunmaktadır. Kat irtifakı tesis edilmiş ancak, kat mülkiyetine geçilmemiştir. Bina; zemin + 3 normal katlı olmak üzere toplam 4 katlı olarak tasarlanmış ve ruhsatlandırılmış olup, mevcut durumda 2. ve 3.normal katlarının inşa edilmemiş olduğu, 2000 yılından bu yana zemin + 1 katlı olmak üzere 2 katlı olarak kullanıldığı ve çatısının kırma kiremit çatı ile kapatılmış olduğu görülmüştür.

Bina girişi projesine uygun olarak zemin kat seviyesinden ve binanın batı cephesinden sağlanmaktadır. Ulaşım: Bilecik İli, Merkez İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi, Hizmet Sokak, No:21, 3.Kat, Daire: 4 posta adresli yerde bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz, il merkezinde konumlu olup konut yapılaşması açısından düzenli ve planlı olarak gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın etrafında 7­ 8 katlı konut projeleri ile boş arsalar mevcuttur. Taşınmazın yakın çevresinde Cumhuriyet İlkokulu, Osmangazi Orta Okulu ve Bilecik Otogarı bulunmaktadır. Taşınmazın 150 m güneyinde bulunan toplu taşıma araçlarının güzergahıdır. 
Not:
  • Projesine göre henüz inşa edilmemiş tapulu meskendir. Taşınmazın projelendirildiği ana gayrimenkul için, 4 adet mesken ile ilgili olarak toplamda 468 m² lik alan için düzenlenmiş 31/07/1997 tarihli Yapı Ruhsatı mevcuttur. 
  • Parselde bulunan zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm ve 1.kat 2 nolu bağımsız bölüm için düzenlenmiş 07/04/2000 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. 
  • İnşa edilmemiş olan 3. kat 4 nolu bb'ye ait 1/4 devri yapılacaktır. 
  • Ruhsat süresi dolmuştur. Bu nedenle satıcının inşaatın tamamlanacağı veya ruhsat- iskan gibi yasal evraklara dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. 
  • Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.
  • TEK'in arsa üzerinde kat irtifak hakkı (şerhi) bulunmaktadır. 
  • Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.