COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Balıkesir Susurluk Dereköy Mahallesinde Avlulu Kargir Ev ve Ahır

Bankadan 4 357m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12463
Oda Sayısı 4
Metre Kare 357m2
Ada 0
Parsel 1751
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 40
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 598

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Dereköy Mahallesi, Dereköy Sokak, No:188/188A Susurluk/Balıkesir

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Susurluk Kent merkezine en yakın köylerden, ulaşım toplu taşıma araçlarıyla düzenli ve sürekli olarak sağlanmakta, üzerindeki yapıların kadastral paftada işli olması avantaj, 598m2 MÜSTAKİL ARSA üzerinde Avlulu Kargir Ev ve Ahır
Özellikler: 1751 parsel numaralı “Avlulu Kargir Ev ve Ahır” vasıflı taşınmaz, 598,00 m2 yüz ölçümlüdür. Parsel, kuzey ve doğu yönlerinde Dereköy Sokağa cephe konumda, köşe parseldir. Parsel çevresi duvar ile çevrili olup, girişi kuzey cepheden yapılmaktadır. Susurluk Belediyesinde yapılan incelemede, parsel üzerinde yer alan yapılara ait yapı ruhsatı ve mimari projesi olmadığı beyan edilmiştir. Susurluk Tapu Kadastro Müdürlüğünde yapılan incelemede, parselin güneyinde 66 m2 taban alanlı bir adet yapı (kat yüksekliği belirtilmediği beyan edilmiştir.), güneybatısında 148 m2 taban alanlı bir adet yapı ve kuzeyinde 35 m2 taban alanlı bir adet yapı olmak üzere toplam 249 m2 taban alanlı yapılar olduğu beyan edilmiştir. Mahallinde yapılan incelemede, parselin güneyinde 66 m2 taban alanlı zemin ve 1 normal kattan oluşan bir adet bina, bu binaya bitişik konumda, parselin güneyinde 40 m2 taban alanlı bir adet ev, bu eve bitişik konumda, parselin güneybatısında 100 m2 taban alanlı bir adet önü açık sundurma, parselin kuzeyinde 35 m2 taban alanlı bir adet depo ve parselin doğusunda 50 m2 taban alanlı bir adet açık sundurma olmak üzere toplam 357 m2 kullanım alanlı yapılar olduğu tespit edilmiştir.
Parselin güneyinde yer alan, iki katlı binanın zemin 
katta 2 oda, 1 salon ve banyo alanlarından oluşmaktadır. Giriş kapısı ve iç kapıları ahşaptır. Salon, oda, antre zeminleri marley, duvarları ince sıva üzeri plastik boyadır. Mutfak zemini beton, duvarları plastik boya, bazı alanlarda sıvaların döküldüğü tespit edilmiştir. 1.Normal katta 2 oda, 1 salon ve banyo alanlarından oluşmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Salon, oda, antre zeminleri ahşap ve betondur, duvarları ince sıva üzeri plastik boyadır. Banyo zemin seramik, duvarları fayanstır. Güneyinde yer alan tek katlı evin giriş kapısı ve iç kapıları ahşaptır. Salon, oda, antre zeminleri beton, duvarları ince sıva üzeri plastik boyadır. Bazı alanlarda sıvaların döküldüğü tespit edilmiştir. Parsel üzerinde yer alan yapıların bakımsız olduğu gözlenmiştir. Parselin güneyinde yer alan, iki katlı binanın zemin katta yer ev 2 oda, 1 salon, banyo alanlarından oluşmaktadır. Giriş kapısı ve iç kapıları ahşaptır. Salon, oda, antre zeminleri marley, duvarları ince sıva üzeri plastik boyadır. Mutfak zemini beton, duvarları plastik boya, bazı alanlarda sıvaların döküldüğü tespit edilmiştir. 1.Normal katta yer ev 2 oda, 1 salon, banyo alanlarından oluşmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Salon, oda, antre zeminleri ahşap ve betondur, duvarları ince sıva üzeri plastik boyadır. Banyo zemin seramik, duvarları fayanstır. Güneyinde yer alan tek katlı evin yer evin giriş kapısı ve iç kapıları ahşaptır. Salon, oda, antre zeminleri beton, duvarları ince sıva üzeri plastik boyadır. Bazı alanlarda sıvaların döküldüğü tespit edilmiştir. Parsel üzerinde yer alan yapıların bakımsız olduğu gözlenmiştir.
Ulaşım: Dereköy mahalle merkezinden doğu istikametinde yaklaşık 150 metre gidildikten sonra, sağ tarafta yer alan sokağa dönülür ve yaklaşık 200 
metre daha gidildiğinde değerleme konusu taşınmaz sağ kolda yer almaktadır. Bölgeye ulaşım toplu taşıma araçları ile devamlı olarak sağlanabilmektedir. Bölgede, Dereköy Mahallesi Yukarı Camii, Çınarlı Camii ve sosyal alanlar bulunmaktadır. Alt yapı çalışmaları kısmen tamamlanmış (telefon, elektrik, su ve sokakların parke taş kaplaması) bir bölge olup, belediye hizmetlerinden istifade etmektedir. Taşınmazın bulunduğu sokak üzerinde, 1-­3 katlı kargir yapılar bulunmaktadır. Yapılar ikamet amaçlı tercih edilmektedir. Bölge alt ve orta derece gelir grubunca tercih edilmektedir.

Not: 1/100.000 ölçekli Balıkesir­Çanakkale Çevre Düzeni Planında, Köy Yerleşik Alanında kalmaktadır.Yapılaşma şartları ayrık nizam, E: 0,50, Yükseklik 6,50 metre, yoldan 3 metre, yan parsellerden 5 metre çekme mesafesi yapılaşma koşullarındadır.