Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Balıkesir Karesi Hacıismail Mahallesi'nde 2 Adet Depo

Vakıftan 173m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
20359
Metre Kare:
173m2
Ada:
7944
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
35
Isıtma Sistemi:
Yok
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4
Ruhsat Tarihi:
24/06/1988
Kullanım Durumu:
Boş
Fiziksel Durum:
Az Tadilat

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

“HACI İSMAİL Mah. GEÇİT Sok. 3. YILDIZ APARTMANI No: 1 / 1 KARESİ / BALIKESİR”

Açıklama

Özellikler: Söz konusu taşınmazlar Balıkesir ili Karesi ilçesi, Hacıismail mahallesi 7944 ada 1 parselde yer alan 1 ve 2 numaralı bağımsız bölümden oluşmaktadır.

Konu taşınmazların yerinde yapılan incelemeler sonucunda bodrum katında yer aldığı ve bir arada kullanıldığı görülmüştür. Ayrıca bodrum kata inişi sağlayan merdiven, diğer kolon hattına yaklaşık 1,2 metre ötelenerek inşa edilmiş ve merdiven kovasının altı 2 nolu bağımsız bölümün kullanım alanına dahil edilerek yerinde 10 m² büyüme yapıldığı tespit edilmiştir. 1 Nolu bağımsız bölümde de yine bodrum kata inişi sağlayan hattın yaklaşık 1,2 metre ötelenmesinden dolayı orada da yaklaşık 6 m² büyüme yapıldığı ve parselin arka bahçesinde yer alan kısmın 1 nolu depo alanına dahil edilerek buradan da 33 m² büyütüldüğü tespit edilmiştir. Dahil edilen arka bahçe kısmında yer alan hacmin döşemesi bodrum kat döşemesine göre yaklaşık 70 cm yüksekte olup geçişi sağlamak için merdiven bulunmaktadır. Söz konusu taşınmazlardan 1 nolu bağımsız bölüm Yasal olarak 100 m² alana sahipken 139 m² mevcutta alan kullandığı tespit edilmiş, 2 nolu bağımsız bölüm ise yasal olarak 24 m² alana sahip iken 34 m² alan kullandığı tespit edilmiştir. 

1 ve 2 nolu bağımsız bölümlerin bir arada kullanıldığı ve ortak alan niteliğindeki kısımlardan büyüme yapıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazların ana giriş kapısı demirdir. Vitrinler demir ve camdan mamüldür. Duvarlar bazı yerlerde sıvasız, boyasızdır. Zemin kaplaması yapılmamıştır. Taşınmazlarda elektrik vardır. Bağımsız bölümlerde ısıtma sistemi yoktur. 

Not : Eski Edremit Caddesine yaklaşık 66,57 m² imar terki vardır.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 


Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.