Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Aydın Germencik Yeni Mahallesi'nde 2 Katlı Kargir Bina

Şirketten 2 100m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23331
Oda Sayısı:
2
Metre Kare:
100m2
Ada:
279
Parsel:
12
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Yeni Mahallesi, 150 Sokak, No: 17 ve No: 19 Germencik - AYDIN

Açıklama

Özellikler: Aydın İli, Germencik İlçesi, Camikebir Mahallesi, 279 ada 12 parsel nolu ‘’ARSA’’ nitelikli taşınmazdır. Konu mülk 169,00 m2 parsel alanına sahiptir. Arsa; dikdörtgen şekle yakın bir geometri ve düz eğimsiz topoğrafik yapıya sahiptir. Germencik Kadastro Müdürlüğü’nde yapılan inceleme güney cepheden 150 Sokağa ~20 metre cephesi bulunmakta olup diğer yönlerden komşu parseller ile sınırlıdır. Mahallinde yapılan incelemede parsel üzerinde ruhsatsız, parselin batı ve doğusunda olmak üzere 2 bina bulunduğu görülmüştür.  Basit inşaat tarzında 45 m2 alanlı, kiremit çatılı, 2 oda, mutfak, tuvalet ve banyodan oluşan 35-40 yıllık tek katlı yığma bina ile batı kesiminden önü avlulu yaklaşık 55 m2 alanlı, 2 katlı yığma kargir, yaklaşık 25-30 yıllık bina bulunduğu beyan edilmiştir.  Germencik Kadastro Müdürlüğü’nde yapılan incelemelerde parsel üzerindeki yapının paftasına işli olmadığı bilgisi alınmıştır. Germencik Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde taşınmazlara ait yapı ruhsatı ve mimari proje bulunmamakta olup kaçak yapılaşma olduğu beyan edilmiştir. İç özellikleri bilinmemektedir. 

Not : . Cephe koşulunu sağlayamaması sebebi ile tek başına yapılaşma izni olmadığı tevhid koşulu olduğu beyan edilmiştir. Ancak  Aydın Büyük Şehir Belediyesinin onayına sunulduğu planın onaylanması durumunda tek başına yapılaşabileceği beyan edilmiştir. Teklif vermeden önce taşınmazın güncel imar durumu hakkında ilgili belediyeden bilgi alınması önerilmektedir. 

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.