Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Arnavutköy Yeniköy Mahallesi'nde Hisseli Tarla

Vakıftan 599m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
20361
Metre Kare:
599m2
Ada:
121
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/22

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

YENİKÖY, ÖZYUVA SOK. NO:10 121 ADA 1 PARSEL ARNAVUTKÖY / İSTANBUL

Açıklama

ÖzelliklerSöz konusu taşınmaz; İstanbul İli, Arnavutköy İlçesi, Yenice Mahallesi, Deniz civarı mevkii sınırlarında yer alan 121 ada 1 parsel sayılı 13179,81 m² yüzölçümlü 'Tarla' vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz hisseli olarak satılmaktadır. Hisseye düşen alan 599,08 'dir. Hafif eğimli bir topografyaya, yamuk şeklinde geometrik forma sahiptir.

  • Arnavutköy ilçe merkezinin kuş uçumu yaklaşık 11 km kuzeyinde konumlu olan aşınmazın yakın çevresinde tek, iki veya üç katlı konut tarzı yapılar ve tarımsal araziler bulunmaktadır. 
  • Bölgede alt yapı tamamlanmış durumdadır. 
  • İmar planı olan bölgede yer almaktadır.
  • Kadastral yola cephesi bulunmaktadır.
  • Temel ihtiyaca dönük hizmetler mahalle içinde karşılanabilmekte olup küçük ölçekli bir mahalledir
  • Taşınmazın kısmen deniz manzarası bulunmaktadır.

Not : Parsel 29.06.2020 onay tarihli 1/1000 ölçekli İstanbul ili, Yenişehir Rezerv Yapı alanı 1.Etap Uygulama İmar Planı kapsamında Lojistik Tesis Alanı, KAKS:0.75 yapılaşma koşullarına sahip iken yeniden yapılan ve askıya çıkarılan imar düzenlemesi neticesinde 1/1000 ölçekli İstanbul ili, Yenişehir Rezerv Yapı alanı 1.Etap Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanı, KAKS:0.50, Yençok: Z+3 Kat yapılaşma koşullarına sahip olmuştur. Askı süreci tamamlanmadığı için henüz Revizyon Uygulama İmar Planı onaylanmamıştır. Taşınmaz uygulama imar planının sahaya aplikasyonu aşamasında %45 kesintiye uğrayacaktır

Not: Arnavutköy Belediyesi’nden alınan bilgiye göre parselde %45 oranında DOP kesintisi yapılması ihtimali bulunmakta olup ayrıca yer değişikliği olması ihtimali de mevcuttur. Taşınmaz hisseli olarak satılmaktadır. Hisseye düşen alan 599,08 'dir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. 

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Manzara

Deniz Manzaralı
Şehir Manzaralı
Doğa Manzaralı
Havuz Manzaralı
Orman Manzaralı
Göl Manzaralı
Boğaz Manzaralı

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.