Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Yenimahalle Güventepe Mahallesinde 241 m2 5+1 Dubleks Daire

Bankadan 5 + 1 241m2

Özellikler

Tapu no 7992
Ada 61298
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 10
Bulunduğu Kat 10
Bağımsız Bölüm 30

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

GÜVENTEPE MAHALLESİ, 617.SOKAK, KÖROĞLU APARTMANI, NO:5/30 YENİMAHALLE/ANKARA

Açıklama

Ulaşım: Güventepe Mahallesi ana arterlerinden olan Kızılcahamam Caddesi kullanılmaktadır. Değerleme konusu taşınmaza ulaşmak için Kızılcahamam Caddesi üzerinde Güney istikametinde ilerlerken Caddenin sağ kolda 617. Sokak ile kesiştiği noktadan 617. Sokak istikametine dönülür. Sokak üzerinde ~100 metre ilerledikten sonra sokağın sol kolda 610. Sokak ile kesiştiği köşe parsel üzerinde konumlu 5 dış kapı numaralı Köroğlu Apartmanına ulaşım sağlanır.

Özellikler: 617. Sokak cephe hattına göre arka ve sağ yan cephe, bina girişine göre arka ve sağ yan cephede konumlu olup güney ve batı cephelidir. Taşınmaz iki cepheli olup komşu yapı ve 610. Sokak yönlerine bakmaktadır. Onaylı mimari projesine göre alt katı brüt 135 m2 kullanım alanlı olup, antre+ hol + 3 oda + 1 salon + 1 mutfak + 1 WC + 2 balkon hacimlerinden, çatı katı brüt ~58 m2 kullanım alanlı olup, antre+ hol + 2 oda 1 banyo ve brüt ~50 m2 teras hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz projesiyle kısmen uyumlu inşa edilmiştir. Taşınmaz toplamda 193 m2 kullanım alanına ek olarak 50 m2 teras kullanım alanına sahiptir. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel, pencere doğramaları PVC ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar plastik boyalı ve kısmi kağıt kaplıdır. Banyo ve Wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde hilton lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Mutfakta balon kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplamadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Mahalinde yapılan incelmede çatı arasından yaklaşık 13m2, teras alanından ise yaklaşık 35m2 lik alanın taşınmazın kullanım alanına dahil edilmiş olduğu tespit edilmiştir.

Bina IV/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum + zemin + 10 normal + çatı kat olarak inşa edilmiştir. Ana yapı ön cephede (kuzey) 617. Sokak yönüne, sağ yan cephede (batı) 610. Sokak yönüne, sol yan cephede (doğu) 609. Sokak yönüne, arka cephede komşu yapı yönüne bakmaktadır. Girişi 617. Sokak cephe hattına göre zemin kat ön (kuzey) cepheden sağlanmaktadır. Binanın bodrum katında, sığınak, depolar, zemin katta, bina girişi, 32 ve 33 nolu dükkanlar ile 1 nolu mesken, 1. normal katı dahil olmak üzere diğer tüm katlarında 3'er adet mesken bulunmakta olup binada toplam 33 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Son katta yer alan meskenler çatı aralıdır. Binanın tüm cepheleri dış cephe mantolama malzemesi üzerine akrilik esaslı boyalıdır. Binanın açık otoparkı ve 2 adet asansörü bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise alüminyum doğramadır.

Not: 11/01/2010 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi (iskan) bulunmaktadır.