COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Polatlı Zafer Mahallesinde 157 m2 İmarlı Arsa

Bankadan 157m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12626
Metre Kare 157m2
Ada 495
Parsel 4
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Ankara İli, Polatlı İlçesi, Zafer Mah.(Esentepe), Güvercin Sok, No:25, Kuzu Doruğu Mevkii

Açıklama

Özellikler: 495 Ada 4 Parsel; 157.50 m2 yüzölçümlü olup, tapuda Arsa olarak tescillidir. Parsel üzerinde mahallen; tek katlı, gecekondu tipi, atıl durumda yapı bulunmaktadır. Bu yapı için verilmiş olan  20.09.1982 tarihli iskan belgesi bulunmaktadır. Taşınmazın ilgili tapu ve belediye müdürlüğünde yapılan araştırmalarında; mimari projesine ulaşılamamıştır. Yerinde yapılan incelemede parsel üzerinde bulunan yapının; özelliğini kaybetmiş ve yıkılmaya yüz tutmuş olduğu gözlemlenmiştir. Yapının iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Parsel; yol kotuna göre, düşük kotta konumlu olup, topografik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Parselin; batı cephesi yol, diğer cepheleri komşu parseller ile çevrilidir. Taşınmaz; geometrik olarak yaklaşık dikdörtgen formdadır. Mahallen; parselin batısında bulunan Güvercin sokağa 6 m cephesi bulunmaktadır. Parselin etrafı; bitişik halde bulunan 1-2 katlı ve gecekondu yapılar ve yol ile sınırlandırılmıştır.
Ulaşım: Taşınmaz; Ankara İli, Polatlı İlçesi, Zafer Mahallesi, Güvercin Sokak, 495 Ada, 4 Parsel üzerinde bulunan 25 kapı nolu mesken adreslidir. Taşınmaza ulaşım, tarif olarak; Kıbrıs Caddesi üzerinde batı istikamete ilerlerken, sağ kolda kalan Saka Sokak istikametine sağa girilip, sokak üzerinde 50 m ilerlendikten sonra gene sağ kol üzerinde kalan Güvercin Sokak a girilir. Taşınmaz; sokak üzerinde sağ kolda konumludur.
Not:  1/1000 ölçekli, Esentepe Mahallesi Uygulama İmar Planında; Konut Alanı 
içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz yoldan çekme 5 m olacak şekilde Blok nizam 2 kat konut Hmax 6.50 imarlıdır. Ayrıca arsa alanının imar koşullarının sağlanıp sağlanamadığı belediyeyle görüşülmelidir.