Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Kahramankazan Atatürk Mahallesinde 139 m2 4+1 Dubleks Daire

Bankadan 4 + 1 139m2

Özellikler

Tapu no 5586
Pafta 0
Ada 221041
Parsel 5
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 14

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Atatürk Mahallesi, Hürriyet Caddesi, Atasoy Apartmanı, No:3/F, Kahramankazan/Ankara

Açıklama

Ulaşım: Ekspertize konu taşınmaza ulaşmak için bölgenin ana arterlerinden Ankara Caddesi üzerinde kuzey yönde ilerlerken Kazan Teknik Meslek Lisesi'ne gelindiğinde sol yönde kalan İnönü Caddesi'ne, ardından ilk sağ yönde kalan Hürriyet Caddesi istikametine girilir. Değerleme konusu taşınmaz, Hürriyet Caddesi üzerinde yaklaşık 200 m ilerlendikten sonra sağ yönde kalan, Hürriyet Caddesi iile Azim Sokak kesişiminde yer alan köşe parselde konumlu binadır.

Özellikler: 14 numaralı bağımsız bölüm, projesine göre; zemin katta, bina girişine göre sağ ön tarafta, Azim Sokak üzerinden binaya bakıldığında sağ arka tarafta ve Hürriyet Caddesi üzerinden binaya bakıldığında sol arka tarafta konumlu, dubleks büro vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz, güneydoğu ve kuzeydoğu yönlerden çift cephelidir. Mimari projesine göre, taşınmazın 68 m2 alanlı zemin katı ofis, mutfak, depo, wc ve balkon alanlarından, 72 m2 alanlı asma katı ise 3 ofis, banyo ve balkon alanlarından oluşmaktadır. Projesine göre toplam kullanım alanı 140 m2 dir. Fiili durumda, projesine aykırı olarak taşınmazda, zemin katta; depo bölümünün oda, ofis bölümünün ise salon kullanımına dönüştürüldüğü, balkonun bir kısmının mutfak kullanımına dahil edildiği, 1 m2 alanlı havalandırma boşluğunun wc kullanımına dahil edildiği, merdiven altına duş-­wc yapıldığı, balkonun camlı pvc doğrama ile kapatıldığı; asma katta ise; bina holüne açılan bir kapı ile asma kattan meskene giriş sağlandığı, ofis bölümlerinin oda kullanımına dönüştürüldüğü, banyonun yaklaşık 2 m2 küçültülmüş olduğu görülmüştür. Yapılan değişiklikler sonucu mahallinde taşınmazın zemin katı 69 m2, asma katı 70 m2 olmak üzere toplamda 139 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Değerleme günü boş olan taşınmazda; zeminler salon, odalar, antre ve mutfakta laminat parke kaplama, merdiven basamaklarında mermer kaplama, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Banyo zemin ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Taşınmazın giriş kapıları çelik, balkon kapısı ve pencereler pvc doğrama olup iç kapılar ahşap paneldir. Mutfak dolapları ve mutfak tezgahı takılı değildir. Taşınmazda ısınma, doğalgazlı kalorifer sistemi ile sağlanacak olup kombi ve petekler bulunmamaktadır. Taşınmaz kısmen bakım ve masraf gerektirmektedir.

Değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu 6 dış kapı numaralı Atasoy Apartmanı, betonarme yapı cinsinde, ayrık nizamda, mimari projesine göre; bodrum, zemin, asma ve 4 normal katlı olarak projelendirilmiştir. Bodrum katta kapalı otopark, 13 bb. numaralı büroya ait depo, 17 ve 18 bağımsız bölüm numaralı dükkanlara ait depolar, su deposu, enerji odası ve sayaç yeri; zemin katta bina girişi ile 13, 14 bb. numaralı dubleks bürolar, 15,16 bağımsız bölüm numaralı asma katlı dükkanlar, 17 ve 18 bağımsız bölüm numaralı asma katlı depolu dükkanlar; 1.katta 1,2,3 numaralı meskenler; 4.katta 10,11,12 numaralı meskenler olmak üzere binada toplam 18 bağımsız bölüm (12 mesken, 2 büro ve 4 dükkan) bulunmaktadır. Bina girişi Azim Sokak üzerinden binaya bakıldığında sağ yan taraftan, Hürriyet Caddesi üzerinden binaya bakıldığında arka taraftan, güneydoğu cepheden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina içerisinde ortak alan zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama olup bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör ve kapalı otopark bulunmaktadır.

 Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle 45 katlı, betonarme, 525 yıllık yapılar bulunmaktadır. Bölge genellikle konut kullanımına ayrılmış olup, binaların zemin katları çoğunlukla dükkan olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı Hürriyet Caddesi üzerinde ticari hareketlilik, İnönü Caddesi kesişiminden itibaren düşük seviyede olup, caddenin bu kısmındaki dükkanların çoğu boş durumdadır. Taşınmazın cephesinin bulunduğu Azim Sokak üzerinde ticari hareketlilik bulunmamaktadır. Bölgede bu kısımlarında araç ve yaya trafiği orta seviyededir. Taşınmazın yakın çevresinde Şehit hava Pilot Fatih Devravut Parkı, Kazan Teknik Meslek Lisesi ve Akıncı Anadolu lisesi bulunmaktadır. Bölgede teknik altyapı çalışmaları devam etmektedir. Taşınmazın kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Ulaşım toplu taşıma araçlarıyla Ankara Caddesi üzerinden sağlanabilmektedir.

Not: 22/04/2013 tarihli yapı ruhsatı ve 10/12/2014 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.

Taşınmazın tapu senedindeki niteliği "DUBLEKS BÜRO" olarak görünmektedir.